SZYBKO PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ WŁOSY! PROSZĘ O PORADĘ

napisał/a: lewinska17-gmail-com 2013-02-22 00:27
Witam ;) Mam ogromny problem z włosami. Szybko się przetłuszczają, szczególnie na grzywce. Muszę je myc codziennie. Słyszałam,że potrzebują one "odpoczynku" od ciągłego mycia, więc nie myłam ich przez tydzień w czasie choroby i niestety to nie poskutkowało ;/ Mieliście może podobny problem? Męczące jest to codzienne mycie głowy. Wecie jak temu zapobiec? Może są jakieś leki, preparaty na tego typu dolegliwość? Z góry dziękuję za porady,pozdrawiam ;)
napisał/a: piotrosiama 2013-02-22 01:36
Jak wyczytałam to masz różne problemy nie tylko z włosami. Ile masz lat, badałaś kiedyś poziom hormonów, konsultowałaś kiedykolwiek swoje problemy z dermatologiem ?
Przyczyn takiego stanu może być kilka od nadmiernego wydzielania przez gruczoły łojowe sebum, poprzez uwarunkowania genetyczne czy tzw. burzę hormonów. Ten jak określasz odpoczynek od mycia to mit, włosy należy myć tak często jak tego potrzebują.
napisał/a: lewinska17-gmail-com 2013-02-22 13:07
Nigdy nie przeprowadzałam tego typu badania. Jeśli chodzi o mój wiek to mam 18 lat. Czyli radzisz mi pójść do dermatologa, aby zbadań hormony?
napisał/a: piotrosiama 2013-02-22 13:47
Rodzinną poproś o skierowanie na badania.
napisał/a: lewinska17-gmail-com 2013-02-22 21:47
Tak zrobię, bardzo dziękuję za poradę, pozdrawiam ;)