szybkie tętno

napisał/a: kreweta 2006-11-07 18:19
od 14 dni męczy mnie zbyt szybki puls,dochodził nawet w spoczynku do 120,teraz po zazyciu propranololu spada do 90,internista zlecił morfologię,ekg ,TSH,wszystko w normie,nie wiem co dalej robic,gdzie szukac przyczyny ? Czy to się leczy? Boje się tez ze propranolol źle wpłynie na moje zdrowie,że jest to lek który likwiduje objaw a nie przyczynę,co mam robić ?


mam 41 lat,podstawowe badania w normie,mam wole tarczycy ale obojetne -jak twierdzi p doktor bo TSH = 1,650

[ Dodano: 2006-11-08, 17:31 ]
naprawdę nikt nie moze mi pomoc ? dzisiaj czułam sie fatalnie,wstała, z ciezarem na piersiach,dusznoscią,dolne cisnienie skoczyło do 94,puls do 99,internista zapisał kolejne leki,ktore zupelnie mi nie pomagają,zawsze miałam niskie cisnienie a teraz to dolne skacze do gory,czuje sie przy tym jakbym wypiła z 10 kaw,trzesie mna w srodku,a pani dr dodaje leki typu brom,kalms.....propranolol łagodzi te objawy ,ale czy to znaczy ze mam go brac bez konca ? gdzie szukac przyczyny ?
napisał/a: Peter 2006-11-15 14:51
Leki przepisane musisz przyjmować, gdyż długotrwałe stosowanie (szczególnie propranolol) ma na celu ustabilizowanie pracy serca. Normalnym jest, że ten stan rzeczy wywołuje niepokój i często powinno się dołączyć leki uspokajające lub przeciwlękowe (np. tranxene, czy Rudotel). Konieczna też jest suplemantacja magnezu lub innych preparatów złożonych zwierających magnez np. Cardiomin.Powinnaś to przedyskutować z lekarzem. Można wykonać echo serca w celu wykluczenia zmian organicznych, nieraz EKG nie wykazuje wszystkiego. I jeszcze jedno, konieczna wizyta u ginekologa, nie jest wykluczone, że weszłaś we wcześniejszą fazę przekwitania, i stąd te objawy (w szczególności, gdy wcześniej takich problemów nie miałaś). Pozdrawiam
napisał/a: kreweta 2006-11-15 17:40
dziekuje za odp,tetno mimo brania leków utrzymuje sie na wysokim poziomie-100 na min-tarczyca wykluczona-przebadana,jesli chodzi o sprawy ginekologiczne w pazdzierniku badalam hormony-wszystko ok ;] W niedziele znowu znalazlam sie w szpitalu,znowu ekg-w normie,minitorowali mnie 2 godziny,podali leki i puls sie uspokoił,odesłali do domu z rozpoznaniem tachykardia -czy cos takiego,jesli chodzi o leki uspokajające wywołuja u mnie tylko sennosc-kalms,lexoton-dostałam rowniez Atenolol ;] Martwi mnie fakt ze nie szuka sie przyczyny tylko leczy objawy,ktore teraz nasiliły się-wystepuje kazdego dnia,trwaja po ok 10 godzin,czasem wybudzają mnie w nocy-czuję sie senna,zmęczona,poza tym ta dusznosc i ten szybki puls to okropne odczucia,internista dokłada tylko kolejne leki,twierdzi ze to na pewno nie serce bo zapis ekg jest poprawny.Nie wiem co dalej robić,gdzie udac sie nawet prywatnie aby zdiagnozować to i rozpocząc leczenie..:(

[ Dodano: 2006-11-15, 17:43 ]
dodam tylko ze te objawy pojawiły się nagle i utrzymują sie ,a nawet powiedziałabym ze się nasilają :(
napisał/a: Peter 2006-11-16 07:37
Napisałaś, że brałaś hormony, z jakiego powodu? czy to znaczy, że obecnie ich nie przyjmujesz? Hormony mają ogromny wpływ na układ nerwowy. Na nagłe odstawienie może różnie organizm zareagować. Regulacja hormonalna u kobiet jest bardzo skomplikowana, wyrzut hormonów do krwi jest natychmiastowy i nieraz szybko opada. Uchwycenie tego w badaniach jest b. trudne, nawet niemożliwe. Byłbym ostrożny ze stwierdzeniem, że jest w 100% wszystko ok. Jeśli chodzi o tarczycę, to z tym jest trochę prościej prawidłowy poziom TSH zasadniczo wystarcza do właściwej oceny pracy tego gruczołu.Proponowałbym USG jamy brzusznej ze zwróceniem uwagi na nadnercza. I jak wcześniej napisałem, powinnaś wykonać echo serca. EKG nie wykaże wszystkiego i nie można na podstawie tylko tego badania stwierdzić, że wszystko jest w porządku. Jeśli lekarz nie chce dać skierowania, to lepiej zrobić te badania prywatnie. Jeśli chodzi o leki, to Atenolol jest dobrym lekiem i musisz go zażywać. Jeśli leki uspokajające Cię usypiają, to stosuj je wyłącznie przed zaśnięciem. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2006-11-16, 08:27 ]
Mogę Ci polecić (ale w porozumieniu z lekarzem) leki, które mogą być pomocne w zmniejszeniu tych objawów i można je stosować z tymi, które zażywasz. Są to leki naturalne, na bazie ziół. Przy tak znacznych objawach, jakie są u Ciebie widoczne, polecałbym je w iniekcji (musiałabyś uzyskać od lekarza skierowanie). Problem może być w tym, że nie wszyscy lekarze wiedzą o tych lekach, lub nie chcą ich stosować (bo brak naukowych dowodów na ich skuteczność). Niestety w medycynie liczą sie liczby i dowody, odczucia pacjenta są nieważne.
Podaję nazwy:
NEURO-INJEEL amp. a 1,1 ml
IGNATIA HOMACCORD amp. a 1,1 ml
Przynajmniej przez 10 dni w iniekcji domięśniowej codziennie.
Wzmacniająco też można dołączyć Cocarboxylasum co drugi dzień i można to wszystko podać w jednej iniekcji. Napewno nie zaszkodzą, a z pewnością poprawią samopoczucie. Pozdrawiam
napisał/a: kreweta 2006-11-16 11:12
nawet nie wiem jak Ci dziekowac,bardzo dziekuje;] we wtorek mam wizyte u internisty i porozmawiam na temat tych lekow;] wczoraj czulam sie okropnie,dziś tetno 100 ale bez dusznosci ;] Nie brałam hormonkow ,tylko je badano,usiłowano mi je dac ale zrezygnowano,bo poziom hormonow jest w normie;] Martwie sie ze moje serce zbytnio się meczy ,w ogole zastanawiam skąd to się wzieło,tak nagle i nie chce odpuscic;] Zasugeruję lekarzowi to o czym piszesz i wspomnę aby zlecił echo serca,cieplutko pozdrawiam,miłego dnia zyczę:)
napisał/a: Peter 2006-11-16 11:43
Faktycznie, źle odczytałem. Miałaś badane hormony, a ja odczytałem że brałaś. I dobrze, że nie zalecono.

[ Dodano: 2006-11-16, 11:59 ]
Też pozdrawiam. I uwierz, że będzie dobrze.
napisał/a: kreweta 2006-11-16 13:51
wielkie thx za pomoc,juz sie zaczeło,puls skoczyl do 115,trzesie mną niemilosiernie,czekam az zadziała atenolol
napisał/a: Peter 2006-11-17 08:04
Mam jeszcze pytanie, jak zalecił Ci lekarz przyjmowanie tego leku (atenolol) i w jakiej dawce?
napisał/a: kreweta 2006-11-17 08:16
Peter -lekarz - dał 2 razy na dobę tabletki 25 mg ,a one działają w moim przypadku 3 godziny i zwalniają puls do około 90,wczoraj na noc znowu mnie wzięło,bałam sie przedawkowania i nie siegałam juz po lek,pół nocy nie spałam,teraz znowu rosnie,jest juz 98 a cisnienie jak zwykle niskie,odstawiłam zupełnie kawe tydzien temu ale to nic nie dało,wizyte mam dopiero we wtorek :(
napisał/a: Peter 2006-11-17 09:50
Nie obawiaj sie przedawkowania leku, gdyż dawka dobowa wynosi w Twiom przypadku 50 mg, a można do 100mg, czyli dodatkowo możesz zażyć jeszcze dwie tabletki na dobę. I staraj się nie koncentrować na chorobie, chociaż wiem, że nie jest to łatwe. Kup sobie w aptece Magne B6 lub Cardiomin (są to preparaty zawierające m in.magnez) - możesz do 3 tabletek na dobę, oraz Validol. To można kupić bez recepty. Validol zażywasz w przypadku złego samopoczucia. Jeśli masz przy tym drżenia mięśni, to dodatkowo możesz zażyć jakiś lek przeciwbólowy przeciwzapalny (np.nurofen, ibuprom, chyba, że może kiedyś lekarz przepisywał Ci ketonal lub olfen i masz w domu).
napisał/a: kreweta 2006-11-18 09:03
Peter dobry czlowieku,jak mam dziekowac ? Magnez przepisał lekarz,reszte dokupię,teraz wiem ze moge zażyc spokojnie kolejną tabletke w razie gdyby......wczoraj miałam coreczki urodziny,co z tym zwiazane gosci,nie było mowy o jakiejś rozmowie towarzyskiej,tetno najnizsze wahało sie ok 110 na min,przy tym odczuwałam to okropne wewnetrzne drżenie,zadzwoniłam do ginekologa ,opisałam objawy prosząc o wgląd do wynikow hormonow-okazało się ze wszytko ok,ale zasugerowano kardiologa,echo serca i ......zbadanie cukru !-co ma cukier a dokładnie niedocukrzenie do moich objawow ? Lekarka oparła sie na drżeniu,kolataniu serca i dziwnym bólu mięsni ...



Peter jestes dobra duszą tego fora,w dodatku kompetetną,powiem szczerze ze pisząc post nie spodziewałam sie odp,bardzo Ci dziekuje

[ Dodano: 2006-11-18, 10:08 ]
jakoś nie wierze w to niedocukrzenie,wypilam wodę z miodem a puls nadal utrzymuje sie na poziomie 110.Jestem bezsilna bo nie wiem jak skłonic swoją internistkę aby ta podjęła radykalne kroki i przestała serwowac kolejne leki....moze stanowczo zażądac konsultacji z kardiologiem i odpowiednich badań [kobieta nie znosi gdy cos sie jej sugeruje :( ]
napisał/a: Peter 2006-11-18 14:50
Oczywiście cukier możesz sobie zbadać, ale wątpię, żeby to miało związek z tym, co się dzieje. Przy niskim cukrze jest osłabienie, zawroty głowy, senność lub ból głowy. Osobiście przypuszczam, o ile coś nie wyjdzie w dalszych badaniach, że masz pobudzenia nerwu błędnego, który w znacznym stopniu wpływa na pracę mięśnia sercowego. A drżenia mięśni mogą być wskutek uwalniania histaminy przy pobudzeniu niektórych zakończeń nerwowych połączonych z komórkami ją uwalniającymi. Dlatego zasugerowałem lek przeciwzapalny.l