Szybkie skoki cisnienia

napisał/a: Immortallord 2013-01-18 19:48
wlasnie nie wiem czy to jest choroba czy tak aparat na cisnienie dziala mieze cisnienie i tak np 140/65 a zmieze za 20 sekund i 120/70 i bardzo czesto tak mam prawie zawsze i nei wiem czy isc z tym do lekarza zeby mi holter zalozyla czy to wina aparatu
ze mieze pierwszy pomiar jest wysoki a za chwilke zmieze i jest ok cisnienie i puzniej znowu np za 20 sekund zmieze i jest juz pomiar podobny do tego 2 prawidlowego
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-01-19 06:54
Czytałem że masz skaczące TSH więc ciśnienie też możesz mieć skaczące !
Jednak twoje jest mało ^^ ja to miałem skoki typu ze 100/60 na 180/140 także hehe.
Terapia koenzymem q10, omegą 3, selenem z czasem to poprawia.
napisał/a: Immortallord 2013-01-19 08:54
z tarczyca to byłem u endokrynologa i stwierdzil ze jest wszystko ok ale za kazdym razem jest tak co mieze cisnienie pierwszy poomiar jest zawyziony np dzis rano 148/70 a nastepne juz bylo okolo 125/70
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-01-19 13:41
Hashimoto , niedoczynność , nadczynność tarczycy właśnie najwięcej odczuwa się na sercu ... dlatego tak często lekarz przepisują beta-blokery aby puls i ciśnienie nie skakało .
ile masz obecnie tsh , tpo i jakie dawki euthyroxu przyjmujesz ?,
stosujesz diete i suplementy z tego forum ?
napisał/a: Immortallord 2013-01-22 08:43
Ale mi ten kardiolog nie dal nic na ta tarczyce bo stwierdzil ze jest wszsystko ok kazał mi jest tylko magnez i potas i tyle u kardziologa byłem nawet u 2 obydwaj dali mi jakies tabletki jedna concor 2.5 mg a druga lokern 25 z czego mialem brac ciwartke a con cor połowke tylko ze nawet tego nei wykupilem bo wjem jak si eto skonczy bo kiedys ziollem polwoke bibloc 5mg i prawie zemdlalem bo tetno mi spadlo do 45 za to kupilem sobie miody porzadne i zaczolem chodzic na 1 godzinne spacery takei szybkie a z czasem zaczne biegac nie bede sie truł tabletkami w wieku 25 lat mysle ze jak sie troche poruszam to te cisnienie i puls sie ustabilizuja
napisał/a: aniap71 2013-07-30 22:14
Przepraszam, mam pytanie na temat tych beta-blokerów ; Ja biorę concor 2,5 ( po połówce, rano i wieczorem) , tez mam skaczące ciśnienie, pewnie od tarczycy,Czy concor jest ok, czy jest może cos lepszego ? ale niepoloi mnie też mała różnica między skurczowym i rozkurczowym; Nawet jesli mam niskie to mam zwylke 90/70; 100/80.
Przy wyższym mam np 130/100. 120/100, 130/110;
Teraz przy regulanym braniu concor raczejmam niskie, ale czy ta niewielka róznica między obydwoma jest normalna ?
Czy jesli zaczęąłm brać lek na obnizanie ciśnienia , to raczej już mam się z nim nie "rozstawać"?
Dziekuję
Ania