Szybki spadek żelaza

napisał/a: iwona1989 2015-05-02 19:03
Witam. Od dłuższego czasu mam anemię spowodowaną niedoborem żelaza. Na początku żelazo w ogóle nie chciało się wchłaniać, ale z czasem wszystko się unormowało i żelazo wzrosło do 109ug/dl (norma podana na wynikach to 50-170). Niestety w ciągu zaledwie dwóch miesięcy spadło o 66 jednostek. Wszystkie inne badania, które mi zlecono wyszły dobrze, więc bardzo proszę o odpowiedź jaka może być przyczyna tak szybkiego spadku żelaza? Dodam, że odżywiam się zdrowo i dbam o to aby w mojej codziennej diecie znajdowały się produkty zawierające żelazo.
napisał/a: theblackcat 2015-05-02 19:21
Suplementuje pani żelazo? Ma pani jakieś krwawienia w przewodzie pokarmowym? Obfite miesiączki?
Sprawdzała pani poziom ferrytyny?
napisał/a: iwona1989 2015-05-02 19:36
Przez ponad pół roku przyjmowałam preparaty żelaza, ponieważ lekarz poinformował mnie że pół roku można się leczyć żelazem. Teraz po tak dużym spadku żelaza w krótkim czasie znowu zaczęłam przyjmować żelazo. Nie mam żadnych krwawień w przewodzie pokarmowym. Nie mam również obfitych miesiączek, dlatego podczas konsultacji ginekologicznej pani doktor wykluczyła to jako przyczynę. Nie sprawdzałam poziomu ferrytyny.