Szwy pooperacyjnego wychodzą po 1,5 roku!

napisał/a: Przemo82 2011-05-07 12:47
Witam,

Pod koniec 2009 roku miałem zabieg wycięcia wyrostka robaczkowego. Do tej pory mam bliznę, zaś po mocniejszym "ukłuciu" w bliznę czułem zgrubienia. Ok tydzień, może dwa temu na początku szwu zaczęło się pojawiać zgrubienie i taki jakby bąbel, który przy mocniejszym nacisku bolał. Wczoraj pękł, co spowodowało lekkie krwawienie. Zatamowałem, zakleiłem poszedłem spać. Dziś, zdjąłem plaster i zauważyłem coś czarnego w tym miejscu, okazał się to szew. Zacząłem go wyciągać (2cm) i lekko się przestraszyłem bo nie mam pojęcia czy powinienem. Zadzwoniłem do znajomego internisty, powiedział że z wodą utlenioną powinienem móc go wyciągnąć sam. Kupiłem, zacząłem zabawę, wyciągnąłem jeszcze 1 cm, ale dalej nie mogę (albo mogę, tylko się boję bo powinienem mocniej). Co robić?
napisał/a: Przemo82 2011-05-07 16:43
Zdecydowałem się pojechać do szpitala na oddział ratunkowy (W-wa, ul Wołoska). Pusto jak nigdy. Po godzinie czekania, pielęgniarka uświadomiła mi, że ona się tym babrać nie będzie, a chirurg nie zejdzie bo ten przypadek nie zagraża mojemu życiu, więc w poniedziałek mam jechać do przychodni do internisty, po to by dostać skierowanie do szpitala na zdjęcie szwów..