Szumy w uszach.

napisał/a: ddarecki36 2014-07-02 15:06
Witam od jakichś kilku miesięcy cierpię nieustannie na szumy w uszach.Ostatnie kilka miesięcy miałem w stresie ,przy tym ucisk w skroniach nadwrażliwość na światło. Nie chcę przytaczać całego przebiegu i dolegliwości ,a chciałbym zapytać co powoduje szumy uszne i jak je można zneutralizować. mam nadzieje że medycyna w tym przypadku nie rozkłada rąk. Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2014-07-02 17:48
Wszystko zależy od przyczyn powstania tych szumów. Przechodziłeś jakieś specjalistyczne badania, ile masz lat, czy oprócz stresu miały miejsce jakieś zdarzenia które możesz powiązać z powstaniem szumów, używasz słuchawek, słuchasz głośnej muzyki ?
napisał/a: ddarecki36 2014-07-03 12:55
Muzykę słucham cicho ,czasami zdarza mi się głośniej posłuchać ale to sporadycznie. Wypadek samochodowy niecałe 8 lat temu w wieku 17 lat ze wstrząśnieniem mózgu. Słuchawek używam ale słucham wmiarę cicho tak aby słyszeć kogoś np. czekam na wizytę do laryngologa. Może to mieć jakikolwiek związek ze stresem oksydacyjnym??
napisał/a: ddarecki36 2014-07-03 13:13
podpowiem ,ze nasililo się to w okresie silnego stresu ,depresji.
napisał/a: madziulax93 2014-09-01 00:23
Przestudiowalam wiele artykulow na temat szumow i ogolnie to zalecane jest przyzwyczajenie do szumow poprzez wlaczanie radia w nocy czy telewizora, mozna generatory nosic ale ludzie narzekaja na nie. Rzadko udaje sie zlikwidowac przyczyne, bo ciezka ja znalezc. Jak w gre wchodzi neurologia to wszystko jest dlugim i ciezkim procesem, jest klinika leczenia szumow pod warszawa mozna poczytac o niej wiecej. I czekac az same mina, bo medycyna az tak w tym przypadku nie pomoze, zbytmalo wiadomo o tym sachorzeniu
napisał/a: ddarecki36 2014-09-09 11:28
Byłem ostatnio na wizycie u laryngologa i powiedział mi ,że przyczyna moze być skrzywiona przegroda nosowa ,ktora uciska na jakiś receptor bębenka i stad mogą występować szumy. Zrobię przegrodę i dam znać co i jak. Pozdro
napisał/a: RainbowMiki 2014-09-13 15:39
Ja bym sie pokusiła o świecowanie uszu. Działa dobrze też na zatoki. Wiem, że to brzmi jak jakiś bioenergoterapeutyczny s*it ale w brew pozorom polecił mi to mój lekarz na szumy w uszach i strzelanie, gdy wielokrotne wizyty u laryngologa niczego nie wykazywały. A świecowanie pomogło, nie tylko mi. Moja babcia miała ogromne problemy ze słuchem, do słownie z miesiąca na miesiąc nam bardziej głuchła, laryngolog niczego w uszach nie widział, twierdził, że z cukrzycy. Przepłukiwanie uszu nic nie dawało, żadne zabiegi. Dostała już recept na aparat słuchowy.
Babcia słyszy jak nowo narodzona już po 2 zabiegach świecowania.
Nie dawała bym sie odrazu wpędzać w zabiegi chirurgiczno plastyczne nosa/zatok póki nie wypróbuje się wszystkich nieinwazyjnych metod leczenia. Tym bardziej, że twój laryngolog powiedział MOŻE. A skrzywioną przegrodę ma się od urodzenia, więc czemu dopiero teraz by ci szumiało od tego...
Potem, owszem, nerwica robi swoje. Szumy w uszach są dość "popularne" w nerwicy. Na tego typu zaburzenia polecam Nervosan Fix, ale działa tylko przy regularnym stosowaniu, sumiennym. Ale jak już zadziała to działa świetnie.

Nie lubię zwalać na nerwicę, to zdecydowanie tylko dobra wymówka dla lekarzy, żeby się pozbyć pacjenta i już go więcej nie diagnozować. Ja bym się przeszła do neurologa na podstawowe badanie z tym szumem. Zwłaszcza, jeśli zaczną ci towarzyszyć bóle głowy, szyi, zaburzenia równowagi, problemy ze wzrokiem.
napisał/a: ddarecki36 2014-10-09 10:43
Wcześniej także miałem problemy z uchem ,zapalenie ,zatkane uszy wodą i w efekcie zapalenie ucha. Duże ciśnienie podczas wysiłku wraz z bólem uszu, spadek wagi.
napisał/a: AniaWadol 2014-11-05 18:53
Witaj ddarecki36. Post troszke przedawniony , ale moze tu nadal zagladasz i nie rozwiazales swojego problemu.
Napisales ze zyles w stresie , a zaciskasz moze zeby ? masz tzw bruksizm ? Moze nie jestes nawet jego swiadomy. Mozesz to prosto sprawdzic ( swoj jezyk - czy masz na jego brzegach odbite slady zebow ). Gdy zaciskasz zeby , intensywnie pracuja stawy skroniowo -zuchwowe ( wedlug mojego larungologa , pediatry, psychologa i fizjoterapeuty ) szumy uszne moga pojawiac sie wlasnie w sytuacjach stresowych , jesli silnie zaciskamy zeby w ten sposo pracuja nasze stawu s- ż . Mam ten sam problem + trzaski w uszach.
napisał/a: AniaWadol 2014-11-05 18:55
Dodam, ze ucisk w skroniach rowniez mam. U mnie jest on od nadwyrezonego stawu skroniowo - zuchwowego wlasnie. czesto promieniuje mi od skroni , przez zuchwe. Z tym ze ja zyje w notorycznym stresie i ze stresu wlasnie ciagle zaciskam zeby .
napisał/a: ddarecki36 2015-01-22 15:22
Zębów nie zaciskam, bo akurat mój brat ma takie objawy. Ostatnio odtruwalem wątrobe i po tym zabiegu pojawiły się szumy w uszach. Może toksyny ,które się uwolniły z wątroby do krwi spowodowaly tego typu objawy??
napisał/a: hulk__ 2015-04-03 22:32
Witam,
Od jakiś 2 dni pojawiły mi się szumy w lewym uchu ,strasznie jest to uciążliwe a zwłaszcza podczas zasypiania ,jest to wręcz niemożliwe ,ma ktoś jakieś rady na to ??