Szumy w uszach

napisał/a: misieu 2009-08-24 21:00
Witam
Mam 22 lata
Od 2 miesięcy mam szumy uszach.
Wszystko zaczęło się od tego, że miałem stan zapalny ucha, wylądowałem z tym w szpitalu (14 dni). Stan zapalny wyleczony, lecz pojawił się szum w uszach. Miałem robiony rezonans magnetyczny i wszystko OK. Lekarz mi podawał przed 4 dni jakąś kroplówkę (mówił, że to zlikwiduje szumy). Mija 2 miesiące i nic. W szpitalu mi powiedzieli, że te szumy same przejdą - na forach czytam, że ludzie to mają po 8 czy nawet po 10 lat i im nie przechodzi, zaczynam się bać, że mi też to nie przejdzie.
Poszedłem do innego lekarza, on przepisał mi tabletki Betaserc 24mg - mam brać 2 razy dziennie po pół tabletki. Na razie efektów nie widać :(. Bardzo bym chciał aby te szumy przeszły... Lecz nie wiem co mam już robić...
Bardzo proszę o pomoc...
Pozdrawiam
Grzegorz
napisał/a: Nalena 2009-09-02 14:35
Hej!
Ja szumy w uszach mam 4 lata już. Do tego mam trzaski przy przelykaniu sliny i ruszaniu podniebieniem. Te szumy są koszmarne, bylam juz u 6 laryngologow i nikt mi nie sensownego nie powiedzial. Jedyne co uslyszalam to "prosze otaczac sie dzwiekami zeby tych szumow nie slyszec" Swietna rada... Rozkladam rece. :/ Nikt nie skierowal mnie na rezonans magnetyczny ani inne badanie oprocz sluchu ktore wyszlo dobrze. Nie wiem tez co z tym począć... pzdro!
napisał/a: monia331 2009-09-02 20:34
Próbujcie szukać rady w Miedzynarodowym Centrum Mowy i Słuchu( Nadażyn k Warszawy).Tam wszystko jest na kase chorych i robia naprawde nieprawdopodobne rzeczy.
Pozdrawiam