Szumy uszne, reakcja na Encorton

napisał/a: szczfany 2011-09-22 13:23
O dolegliwościach w skrócie - 2tyg temu byłam na dyskotece, po wyjściu w lewym uchu słyszałam szum,pisk, myślałam że przejdzie po nocy- nie przeszedł do dzisiaj. Lekarz zlecił płukanie ucha-nie pomogło, laryngolog zauważył anginę-antybiotyk wyleczył infekcję, szum pozostał. Do tego śluz spływający po tylnej ścianie gardła-dlatego na wizycie kontrolnej przepisano mi Flixonase i Encorton. Jednak po dwóch tabletkach Encortonu (lub może była inna przyczyna tylko zbieg okoliczności w jednym czasie?) miałam dreszcze, puls 112. Z racji tego, że możliwość skontaktowania się z lekarzem będę miała dopiero w przyszły czwartek, moje pytanie jest takie -czy powinnam natychmiast odstawić Encorton? Czy może to normalna reakcja na rozpoczęcie przyjmowania tego leku (dodam,że biorę małą dawkę)? Na podstawie opisanych dolegliwości-co jeszcze mogę zacząć przyjmować,żeby te szumy uszne zniknęły/osłabły, lub czym mogą być spowodowane?

Dziękuję za przeczytanie postu.
napisał/a: Ruth1 2011-09-22 17:41
szczfany napisal(a):O dolegliwościach w skrócie - 2tyg temu byłam na dyskotece, po wyjściu w lewym uchu słyszałam szum,pisk, myślałam że przejdzie po nocy- nie przeszedł do dzisiaj. Lekarz zlecił płukanie ucha-nie pomogło, laryngolog zauważył anginę-antybiotyk wyleczył infekcję, szum pozostał. Do tego śluz spływający po tylnej ścianie gardła-dlatego na wizycie kontrolnej przepisano mi Flixonase i Encorton. Jednak po dwóch tabletkach Encortonu (lub może była inna przyczyna tylko zbieg okoliczności w jednym czasie?) miałam dreszcze, puls 112. Z racji tego, że możliwość skontaktowania się z lekarzem będę miała dopiero w przyszły czwartek, moje pytanie jest takie -czy powinnam natychmiast odstawić Encorton? Czy może to normalna reakcja na rozpoczęcie przyjmowania tego leku (dodam,że biorę małą dawkę)? Na podstawie opisanych dolegliwości-co jeszcze mogę zacząć przyjmować,żeby te szumy uszne zniknęły/osłabły, lub czym mogą być spowodowane?

Dziękuję za przeczytanie postu.


Czy robiłaś badanie słuchu? Mogło dojść do urazu akustycznego, warto to wykluczyć.
W ostateczności szumy można leczyć, np. w Kajetanach. Miejmy jednak nadzieję, że to po prostu od infekcji i że się zbiegło z tą dyskoteką.
Co do leku, to nie możesz po prostu do tego lekarza tylko zadzwonić i zapytać?
napisał/a: Ruth1 2011-09-22 17:42
Ruth napisal(a):
szczfany napisal(a):O dolegliwościach w skrócie - 2tyg temu byłam na dyskotece, po wyjściu w lewym uchu słyszałam szum,pisk, myślałam że przejdzie po nocy- nie przeszedł do dzisiaj. Lekarz zlecił płukanie ucha-nie pomogło, laryngolog zauważył anginę-antybiotyk wyleczył infekcję, szum pozostał. Do tego śluz spływający po tylnej ścianie gardła-dlatego na wizycie kontrolnej przepisano mi Flixonase i Encorton. Jednak po dwóch tabletkach Encortonu (lub może była inna przyczyna tylko zbieg okoliczności w jednym czasie?) miałam dreszcze, puls 112. Z racji tego, że możliwość skontaktowania się z lekarzem będę miała dopiero w przyszły czwartek, moje pytanie jest takie -czy powinnam natychmiast odstawić Encorton? Czy może to normalna reakcja na rozpoczęcie przyjmowania tego leku (dodam,że biorę małą dawkę)? Na podstawie opisanych dolegliwości-co jeszcze mogę zacząć przyjmować,żeby te szumy uszne zniknęły/osłabły, lub czym mogą być spowodowane?

Dziękuję za przeczytanie postu.


Czy robiłaś badanie słuchu? Mogło dojść do urazu akustycznego, warto to wykluczyć.
W ostateczności szumy można leczyć, np. w Kajetanach. Miejmy jednak nadzieję, że to po prostu od infekcji i że się zbiegło z tą dyskoteką. Poza tym szum może być od zatok, skoro ścieka wydzielina to coś tam siedzi, albo od tego pulsu.
Co do leku, to nie możesz po prostu do tego lekarza tylko zadzwonić i zapytać?