Szumy uszne,przytkane ucho- pogorszenie

napisał/a: etiology 2013-12-28 18:00
Chciałabym prosić o poradę. Pod koniec października nagle pojawiły się u mnie w jednym uchu szumy (wysoki, jednostajny pisk) i uczucie zatkanego ucha. Ucho mnie nie bolało, było tylko jakby wrażliwe na niektóre dźwięki ale ciągłe piszczenie i uczucie zatkania było bardzo dokuczające i bałam się, że mogło to być uszkodzenie błony bębenkowej więc poszłam prywatnie do laryngologa. 2 badania słuchu (audiogram i taki pistolet ze słuchawką wysyłający dźwięki do ucha) wykazały, że mam mały ubytek w jednym uchu spowodowany naczynkiem uciskającym na nerw. Lekarz przepisał mi betaserc i jeśli po miesiącu miało się nie poprawić to spowrotem na wizytę. Po miesiącu odczuwałam znaczną poprawę, jednak od kiedy biorę mniejszą dawkę (którą kazał stopniowo zmniejszać) mam okresy znacznej poprawy oraz kilkudniowe okresy mocnego pogorszenia. Ucho poprostu boli, mam wrażenie że coś tam w środku urosło. Czasami pojawiają się zawroty głowy. Ostatnio wybrałam się na dyskotekę. Ucho tak mi dokuczało, że chciałam je zatkać bo później słyszałam jakbym była pod wodą. Pojawiło się też odczucie jakby promieniowania do twarzy albo żuchwy. Gdyby nie to, że raz jest zupełnie ok a raz znacznie gorzej nie zastanawiałbym się nad wizytą prywatną. Do tego lekarza jestem umówiona za miesiąc. Nie wiem czy powinnam nie panikować i poczekać, czy może ktoś miał podobne problemy z uszami i nie radziłby czekać?