sztywny kark, zawroty glowy i czasami czuje ze zaraz upadne

napisał/a: surrealistyczna 2007-03-18 23:13
Witam, od okolo 5 dni mam sztywny kark, zawroty glowy i czasami czuje ze zaraz upadne.. czy sa to objawy charakterystyczne dla jakiejs choroby ?? Dodam, ze ostatnio pogoda byla troszke w kratke a chodzilam w kurtce wiosennej..ohhh..
napisał/a: Peter 2007-03-19 10:36
Jeśli to trwa już 5 dni, to czas najwyższy do lekarza. Takie objawy mogą nawet wskazywać na poważne schorzenie neurologiczne.
napisał/a: surrealistyczna 2007-03-19 11:20
tak.. bylam dzisiaj z rana u lekarza, zbadal mi cisnienie i strierdzil ze jest za wysokie (140/100) i nic wiecej... przepisal mi leki.. niestety bardzo niewyraznie napisal nazwe wiec nie wiem czy dobrze przepisuje: "Tanatrie" albo "Tanutvie" okrpomnie to pismo...:P
napisał/a: klapouszek2 2007-03-19 22:11
oj zgadzam sie czasem okrrropne jeśli chodzi tu o Tanatril to jest to lek obniżający ciśnienie krwi. Proponowałabym jednak również kontrolowac sobie samodzielnie cisnienie - czasem u lekarza ma miejsce tzw. syndrom bialego fartucha i moze ono niezle podskoczyc (tu zdecydowanie za wysokie - szczegolnie to rozkurczowe)

Choć wczesniejsze Pani objawy moga wskazywać na nadcisnienie to uważam, że jednorazowy pomiar ciśnienia u lekarza nie moze od razu o nim swiadczyc. Dlatego systematyczna kontrola jak najbardziej wskazana .
napisał/a: bartek_tsw 2014-03-29 02:06
Co do zawrotów głowy się nie wypowiem. Ale sztywne mięśnie karku można ukoić chociażby działając na nie naprzemiennie zimnem i ciepłem. Tutaj jest to opisane: http://spiety-kark.blogspot.com/2014/03/jakie-sa-sposoby-na-spiety-kark-opis.html