szmery w sercu

napisał/a: izulka1911 2013-09-28 02:23
Moze zaczne od tego, ze jak mialam 12 lat, bedac na koloniach lekarka badajac mnie zasugerowala zeby isc do kardiologa bo nie podobalo jej sie cos w moim sercu, wiec po powrocie mialam juz takowa wizyte, z ktorej wynikalo, ze mialam niewinne szmery i zeby sie tym nie przejmowac.
Wszystko bylo ok przez nastepne kilkanascie lat i znalazlam sie w szpitalu z powodu udaru slonecznego i tam lekarz badajac mnie (dosc dlugo) stwierdzil, ze mu sie serce nie podoba i wtedy przypomnialo mi sie to, ze kiedys byly te szmery wiec powiedzialam co i jak. Powiedzial, ze slychac je dosc wyraznie i cos tam powymienial gdzie i jak i ze jak wyjde ze szpitala to powinnam isc to kardiologa. Przyznam, ze bylo to 2 lata temu i jakos nie palilo mi sie do lekarza, ale od jakiegos czasu odczuwam bole w klatce piersiowej, czasem kolatanie serca, raz bije bardzo szybko raz wolno ze az slabo mi sie robi, dostaje zadyszki gorszej niz starsze osoby, mam problemy z oddychanie najczesciej w nocy.
Moje pytanie brzmi, czy jest konieczna ta wizyta u lekarza jesli ogolnie nie czuje sie zle i czy cos moze ewentualnie mi grozic, co to w ogole sa szmery w sercu, czy moge normalnie z tym zyc jak do tej pory (aktywnie).
Bede wdzieczna za jakakolwiek odpowieddz.
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-28 11:05
Szmery mogą świadczyć o niedomykalności zastawek. A objawy tego są takie jak u Ciebie.Dodam jeszcze że z braku twojej wiedzy co do własnego zdrowia będziesz się bardziej denerwować co będzie potęgować objawy między innymi kołataniem serca. Udaj się do kardiologa niech cię dokładnie zbada.Pozdrawiam.