Szkarlatyna i angina

napisał/a: Aurelka83 2014-10-07 17:12
Witam serdecznie,

W sobotę wieczorem mój 5 letni synek zaczął się źle czuć - był zmęczony rozbity w nocy dostał gorączki powyżej 38 st. - podałam nurofen forte
W niedziele obudził się z bardzo bolącymi migdałkami i wyskoczyły węzły chłonne, wieczorem miał troche krostek takich jak potówki na plecach - myślałam że to potówki
W nocy z niedzieli na poniedziałek był cały gorący
W poniedziałek obudził się i miał całe plecy i klatkę piersiową w jakiejś wysypce.Po południu zauważyłam bardzo czerwony język z bardzo wyostrzonymi kubkami smakowymi.
Także w poniedziałek ja i 3 letnia córka obudziłyśmy się z bólem gardła
Lekarz po obejżeniu synka stwierdził szkarlatyne , u córki i u mnie powiedział że to angina
Synkowi przepisał antybiotyk na 10 dni OSPEN który czytałam na ulotce ze jest z grupy penicylin o silnym dzialaniu przeciwbakteryjnym .
Corce przepisał antybiotyk Amoksiklav na 7 dni a mi Duomox na również 7 dni

Pytałam czy my tez nie mamy szkarlatyny gdyż to wygląda mi na to że to on nas zaraził. Pani doktor powiedziała że szkarlatyne wywołuje paciorkowiec i np synek na nia zachorował ale zaraził nas anginą którą wywołuje ta sama bakteria paciorkowca.

Dziś wtorek wszyscy bierzemy antybiotyk a u córki pojawił się język tzw. malinowy taki sam jak u syna - czy to szkarlatyna ? na to wygląda ! i czy ten antybiotyk Amoksiklav poradzi sobie z nią ? co robić ?