Szkarlatyna a Duracef, jak długo podawać? Ile czasu zaraża?

napisał/a: monis_22_22 2014-03-13 18:41
Witam serdecznie. Moja córka ( 5 lat ) od środy zeszłego tygodnia wieczorem dostała gorączki, ponad 38. Wyglądało to jak zapalenie gardła. W piątek rano pojechałyśmy do lekarza, który stwierdził, że to może być szkarlatyna, gdyż panowała w przedszkolu. To właśnie w piątek rano dostała delikatnej wysypki na brzuszku oraz na czole, jak gdyby tarka. Miała też obłożony język białym nalotem. Jednak kiedy już dotarłyśmy do lekarza język nie był już tak biały. Więc trwało to zaledwie pare godzin. Z kolejnym dniem robił się malinowy z delikatnie powiększonymi kupkami smakowymi. Lekarz przepisał jej Duracef 250mg butelka 60ml 7ml, 2 razy dziennie. Po pierwszej dawce już przestała gorączkować. Pan doktor powiedział dosłownie, że te 5 dni należy dawać antybiotyk. Więc nie mam pojęcia czy dawać dłużej.To drugie opakowanie starczyło by na ok 8 dni. Jednak dawka jest chyba większa. Córka waży 19kg. Córka w zasadzie jest już zdrowa. Nie ma wysypki, gardło ok, na języku odrobinkę kropek. Od czasu do czasu zakaszle. Ma katar ale jest on w zasadzie przewlekły. Jest po wycięciu migdałka. Jednak to nic nie dało. Jutro (9 dzien) od pierwszych objawów. Stąd moje pytania do pana Petera, czy mogłabym wyjść z nią na dwór? Ile powinnam podawać antybiotyk? Czy córka zaraża? Będę wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam i dziękuję.
napisał/a: monis_22_22 2014-03-13 18:54
Dodam jeszcze, że córka nie ma powiększonych węzłów chłonnych, jest na kuracji Lymphomyosotem, a także nie schodzi jej skóra z paluszków, jak to zwykle bywa.