Szeroka źrenica

napisał/a: centurius10 2010-02-20 19:29
Witam
Wczoraj mialem usuwane z oka ciało obce(opiłek żelaza). Okulistka podała mi jakąś kroplę i usuneła owy opiłek. Po tej kropli powiększyła mi się źrenica, ale dziś już mineło ponad 24 godzine a moja źrenica nadal jest powiększona. Nie wiem czy czas powrotu źrenicy ma być taki długi. Może powodem jest że w przeciągu kilku dni tą krople miałem aplikowaną 3 razy. Najpier okulista mi ją podał i wyciągnął 2 opiłki. Jednak ból nie ustąpił i 2 dni potem rano dalej pojechałem do okulisty, który wyciągnął mi kolejny opiłek, niestety nadal czułem dyskomfort i jeszcze tego samego dnia wieczorem znów pojechałem do okulisty, który i tym razem znalazł kolijny opiłek przeoczony wcześniej. Podczas każdej z tych odwiedzin miałem podawaną tą krplę. Może tu tkwi wina.
Proszę o jakąs radę.
napisał/a: padnt 2010-02-21 22:16
Najprawdopodobniej dostałeś krople z atropiną (zaburza akomodacje), działają do 5 dni , nie można po nich jeździć samochodem , i wogóle trzeba bardzo uważać na ulicy . Kilka lat temu miałem dostęp do tych kropli to z ciekawości zakropliłem sobie oczy . Przez 5 dni nie mogłem czytać , korzystać z komputera itp. nic nie widziałem z bliska . Jak masz zakroplone oczy to noś okulary przeciwsłoneczne (przy szerokich źrenicach jest większe ryzyko pojawienia się jaskry)