SZCZEPIONKI POJEDYŃCZE A OBCIĄŻENIE SUBST KONSERWUJĄCYMI

napisał/a: edde 2014-08-16 11:27
Witam
Chciałabym zacząć szczepić moje dwumiesięczne dziecko podając szczepionki pojedyńcze, w tym acelularną dtap. Niewątpliwie rozdzielanie szczepień jest mniej obciążające dla dziecka, mam jednak nastepującą wątpliwośc: taki schemat wymaga 6 dodatkowych wkuć ( 3 dawki szczepienia na hib i polio) w stosunku do szczepionki 5 w jednym, czy zyskując na odciążeniu dziecka jednocześnie nie narażamy go na podanie większej ilości szkodliwych substancji konserwujących, która każda ze szczepionek posiada?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz.
napisał/a: delinka79 2014-08-19 20:59
właśnie tak dokładnie jest jak pani pisze dziecko dostanie więcej konserwantów dlatego lepiej szczepić szczepionkami skojarzonymi 5 w 1 lub 6 w 1 , organizm dziecka otrzymuje w skojarzonych wbrew pozorom mniej antygenów - około 300 razy mniej w porównaniu do szczepionek bezpłatnych przez co jest mniej obciążony
napisał/a: edde 2014-08-19 23:54
Bardzo dziękuję za odpowiedz.Jeśli faktycznie szczepionki skojarzone sa mniej obciażajace to czemu wśród ekspertów tutaj na forum panuje opinia że lepiej stosować szczepionki monowalentne? Czy częściej zdarzają się powikłania spowodowane reakcją ukł. immunologicznego niż reakcjami na "dodatki"?
napisał/a: delinka79 2014-08-20 10:08
jakich expertów ? np djafafy ? to tylko moderator nie ma wykształcenia medycznego , dodam tylko że jeszcze że oprócz tego że mniej jest dziecko obciążone konserwantami przy skojarzonych i mniejszą liczbą antygenów to zawierają jeszcze bezkomórkowy składnik krztuścca w porównaniu z bezpłatnymi czyli krótko mówiąc lepszą , bezpieczniejszą szczepionkę przeciwko krztuśccowi- 3 antygeny podczas kiedy bezpłatna zawiera ich kilkanaście tysięcy przez co częsciej może wystąpić niepożądany odczyn poszczepienny , szczepionki skojarzone są standardowo stosowane w wielu krajach Europy np w Niemczech czy Francji .Szczepiąc 6 w 1 np. zaoszczędza pani dziecku aż 9 wkłuć mniej i aż 9 razy mniej bólu w porównaniu z szczepionkami z sanepidu. W szczepionkach skojarzonych nie ma tiomersalu ( rtęci ) który jest w bezpłatnej DTP przez co mogą u dziecka wystapić niepożądane odczyny alergiczne.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-08-20 11:43
Eeee ale ze mnie żaden expert to raz. Dwa nie przypominam sobie abyśmy dyskutowali o wyższości szczepionek 5, 6 czy 10 w 1 nad szczepionkami pojedynczymi. Trzy to co pamiętam, to wkleiłem Ci tylko to:

Poufny dokument GlaxoSmithKline, który niedawno wyciekł do prasy wskazuje na to, iż w ciągu dwóch lat, w sumie 36 dzieci zmarło po otrzymaniu szczepionki 6-w-1 Infanrix hexa. Zgodnie z Initiative Citoyenne, która podała informacje, 1271-stronicowy dokument ujawnił, że GlaxoSmithKline otrzymało łącznie 1.742 raportów nt niepożądanych działań w okresie od października 23, 2009, do 22 października 2011, w tym 503 niepożądanych reakcjach i 36 zgonów.

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/poufne_dokumenty_wskazuja,p713192733

Raport jest oficjalnym dokumentem Gloxo i nigdy nie podważało jego wiarygodności, czyli fakt że te "bezpieczne" 6 w 1 zabiło kilkadziesiąt dzieci i okaleczyło setki innych. Jest to fakt i tutaj nie ma co polemizować.

Zresztą o czym tu dyskutować skoro szczepisz dziesiątki lat i nie spotkałaś się z NOPem, wiec dla Ciebie nie powinno być różnicy czy ktoś szczepi pojedynczymi czy skojarzonymi.

Co do tiomersalu, to przecież środowisko medyczne uważa, że w żaden sposób nie wpływa negatywnie na organizm, więc chyba nie twierdzisz że jest inaczej?
napisał/a: delinka79 2014-08-20 11:52
djfafa nie chce mi sie z tobą dyskutować ....
tiomersal może powodować rekacje alergiczne to nawet producent podaje w chpl-u leku , a przedstaw jak taki mądry jesteś dane ile dzieci zmarło po szczepionkach nieskojarzonych ...
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-08-20 11:59
Mamy ponad 200 państw dziesiątki szczepionek, więc jak bardzo Cię to ciekawi to może po miesiącu szukania takową liczbę będziesz miała.

Inna kwestia to oczywiście że szczepionki pojedyncze mamy 70 lat, a skojarzone kilka-widzisz różnicę?

A tak z ciekawości Twoja przychodnia ile zgłosiła NOPów po Tiomersalu w tym roku?
napisał/a: delinka79 2014-08-20 12:03
uważam że skoro podajesz ile dzieci zmarło po skojarzonych to powinieneś uczciwie podać też ile zmarło po nieskojarzonych i wtedy możemy rozmawiać co lepiej wypada pod względem umieralności jak mamy porównanie a tak to lepiej nie zamieszczać takich danych bo siejesz zamęt
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-08-20 12:08
Podałem link jako "ciekawostkę". Jak chcesz porównać coś co jest "na rynku" 70 lat a coś kilka? To jakby porównać ile osób zabiło się we Fiacie 126 P a ile w najnowszym modelu Skody. Strzel jak mogłaby wyglądać taka statystyka.

I podasz liczbę NOPów po Tiomersalu czy tradycyjnie czepisz się mnie a nie faktów?
napisał/a: delinka79 2014-08-20 12:12
dobrze to ja ci porównam twoją metodą stare uważasz że lepsze a więc idąc twoim tokiem myślenia fiat 126 p zawsze będzie lepszy bo stary i tyle lat na rynku widomo co sie po nim spodziewać niż najnowszy model mercedesa, porsche itp. no proszę cię ....większość lekarzy jest za skojarzonymi i szczepi swoje dzieci takowymi to chyba o czymś świadczy , a jak ci się nudzi to podaj ile dzieci zmarło w wyniku zachorowania na choroby zakaźne i powikłań w wyniku nie zaszczepienia się ....
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-08-20 12:20
A w którym miejscu ja pisze że stare jest lepsze? Druga sprawa, jako lekarz powinnaś wiedzieć że skład szczepionki pojedynczej 50 lat temu, 40, 30, 20, 10 i obecnie różni się zasadniczo, mimo że chroni przed tą samą chorobą.

A co ma nieszczepienie się? Wpadasz w jakąś paranoję i ciągle sugerujesz że komuś odradzam szczepienia. Może skup się na prostych pytaniach jak to czy możesz napisać liczbę zgłoszonych przez Twoją przychodnię NOPów po Tiomersalu, a nie piszesz ciągle nie na temat.

Pozdrawiam zwolennik szczepień.
napisał/a: edde 2014-08-20 13:50
Pisząc o ekspertach miałam na myśli pana Petera, który zawsze podkreśla że warto szczepienia rozdzielać np dtap a po 6 tyg hib etc i który pisze że 5 lub 6 w 1 to zdecydowanie za dużo na raz..