szczepionka przy pokrzywce

napisał/a: an121 2015-12-03 09:28
Dzień dobry. Mam mieć zabieg usunięcia polipa z szyjki macicy. Powiedziano mi, że szczepienie przeciwko zapaleniu wątroby nie jest konieczne ale dla własnego bezpieczeństwa powinnam je zrobić. Jednak ja mam obawy co do tej szczepionki, ponieważ jestem alergikiem, mam nietolerancje pokarmowe, autoimmunologiczną pokrzywkę, astmę refluksową. Nietolerancji pokarmowych nabawiłam się na skutek reakcji po znieczuleniu stomatologicznym (stwierdzone przez lekarzy). Czy jeśli wystąpi pokrzywka, to mogę się zaszczepić? Boję się, żeby nietolerancje i alergie się nie nasiliły. Jestem uczulona na kurz, roztocza, sierść kota. Nietoleruję m.in. jajek, ryb, drobiu, mięsa wieprzowego, siemienia lnianego, pomidorów - występuje pokrzywka.
napisał/a: Peter 2015-12-03 09:44
Jest kwestia, czy kiedykolwiek przyjmowałaś szczepionkę WZWB?
Wg. mnie też nie jest to szczepienie konieczne, a biorąc pod uwagę dość szeroki panel uczuleniowy, odradzałbym.
napisał/a: an121 2015-12-03 11:23
Nie miałam dotąd żadnych operacji ani zabiegów, a czy w dzieciństwie byłam szczepiona nie mam pojęcia, nie mam żadnych dokumentów. Ginekolog powiedziała mi, że ten zabieg to jednak jakieś naruszenie tej szyjki i może być krwawienie, ale ja też przychylam się do Twojej odpowiedzi, żeby może zrezygnować ze szczepienia. Tym bardziej, że co jakiś czas dochodzą mi nowe produkty, których już nie toleruję. Z drugiej strony też nie chciałabym zachorować na wzwb, tym bardziej, że też nie mogę przyjmować każdego leku.