Szczepionka przeciwko odrze, śwince i różyczce

napisał/a: Aga195 2014-02-17 09:01
Witam.
Moja córka ma prawie 18 miesięcy. Jutro mam wyznaczone szczepienie przeciwko odrze, różyczce i śwince. Przyznam szczerze że zwlekałam z tą szczepionką tak długo jak mogłam, zwłaszcza że albo dziecko miało lekkie infekcje typu katar, albo starszy syn był przeziębiony. Nie wiem jak długo można zwlekać z tą szczepionką, zwłaszcza że według kalendarza szczepień córka powinna być teraz zaszczepiona 4 dawką DTP, POLIO,HIB, a zalegamy z odrą, świnką i różyczką. co gorsza w naszych okolicach panuje teraz wśród dzieci jakaś grypa z 40 stopniową temperaturą. Część przychodni dla dzieci zdrowych i chorych dzielą jedynie drzwi, które i tak są zawsze otwarte a lekarz jest ten sam dla dzieci chorych i zdrowych
napisał/a: Katarzyna7 2014-09-14 22:11
Dzień dobry! Czy w Polsce istnieje możliwość szczepienia pojedynczą szczepionką przeciw odrze? Znalazłam nazwy kilku monowalentnych (Rimevax, Rouvax, Attenuvax), a także informację, że podobno nie są dopuszczone u nas do obrotu. Czy wiecie Państwo, jak to wygląda w praktyce? Kalendarz szczepień dzieci, co ciekawe, przewiduje tylko wersję skojarzoną (odra-świnka-różyczka).
Dziękuję za informacje.