Szczepionka MMR, a autyzm - Andrew Wakefield

napisał/a: dario1984 2014-04-18 12:01
Witam

Ostatnio obejrzałem film fabularny Usłyszeć Ciszę o szczepionce MMR i związku z autyzmem. Doktor A. Wakefield podsumował że jest związek pomiędzy chorobą jelita "Crohna", a autyzmem. Ponieważ niektóre dzieci które dostały szczepionkę MMR, wirus odry dostaje się do krwiobiegu omijając układ oddechowy i osiedla się w jelicie tworząc stan zapalny, jelita przestają spełniać swoją rolę i wszystkie toksyny dostają się do mózgu upośledzając dziecko, niektórym dzieciom pomogła później dieta bezglutenowa. Chcieli zbadać dlaczego tylko niektóre dzieci po podaniu tej szczepionki chorowały a u większości wszystko było dobrze....czy ktoś zna tą historię lepiej? chodzi mi o konkrety, nie chce znać wszystkiego dogłębnie...ten doktor już został zdegradowany z rangi lekarza i pracuje teraz w USA w kongresie?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-18 12:18
To temat rzeka i chyba nikt Ci nie napisze o co chodzi. Środowiska medyczne oczywiście wychwalają szczepionki, pomijąc właśnie aspekty typu autyzm, problemy neurologiczne itp. Badań niezależnych jest tyle co nic, a lekarze mówiący o powiązaniach szczepień z chorobami mają problemy jak np. u nas dr Jaśkowski.
napisał/a: dario1984 2014-04-18 12:57
nasza córcia dostała odroczenie MMR w 3 roku życia ale my raczej szczepić wogle na to jej nie będziemy...
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-18 13:03
Czeka Cię batalia z Sanepidem niestety.
ps. I jak już pisałem nie dawaj punktu za każdy czyjś post, bo nie o to z nimi.
napisał/a: dario1984 2014-04-18 13:18
wolę batalię z sanepidem który i tak nas nie zmusi do tego "zabiegu", niż dziecko z autyzmem albo chorymi jelitami...
napisał/a: Peter 2014-04-23 09:51
Niestety, ale do tej pory nie ustalono przyczyn i mechanizmów żadnej choroby autoimmunologicznej. Tym bardziej, nikt nie będzie szukał związku szczepień z tymi chorobami. Tak naprawdę medycyna w tym zakresie jest zupełnie w lesie.
Natomiast to co mi wiadomo, to są przypuszczenia, że u niektórych osób z jakiejś bliżej nie ustalonej przyczyny może dojść w wyniku zakażenia najczęściej wirusem, do wystąpienia choroby autoimmunologicznej. W mojej ocenie wiążę się to ze zbyt silną reakcją immunologiczną organizmu. Wirusy mają zdolność (to ich główna broń w walce z zakażonym organizmem) do atakowania komórek organizmu i wykonanie tego "zadania" w sposób niezauważony przez komórki obronne. Sprowadza się to więc do mechanizmu mutacji wirusa w kierunku jak najbardziej "upodobnienia" się do komórek organizmu gospodarza. I teraz w prostej linii - silna odpowiedź immunologiczna sprowadza się do niszczenia zainfekowanych komórek przez wirusa, a w dalszej kolejności niszczenia własnych komórek, także tych nie zainfekowanych. I już mamy krok od choroby autoimmunologicznej. Organizm nie potrafi różnicować komórek zainfekowanych od własnych, niszczy "na oślep". I jak na razie nie wiadomo, dlaczego.
Szczepionka (mam na myśli zawierająca wirusy lub ich materiał genetyczny) niestety może wywołać podobny mechanizm.
napisał/a: dario1984 2014-04-23 10:41
dzięki wyczerpująca odpowiedź ;) no właśnie to jest najgorsze że nikt nie będzie szukał związku szczepionki MMR lub innych z autyzmem lub innymi chorobami...a dlaczego bo na tym nie można zarobić i nikt nie chce być straszony albo zlikwidowany przez koncern farmaceutyczny...niestety smutny jest ten świat...wątpie żeby ktoś za darmo podjął się badać ten związek...ehhh
napisał/a: Peter 2014-04-29 14:50
No właśnie, bo na tym nie można zarobić...
Ale powiem tak, szukajmy pozytywów w tym życiu. To trudne, ale ułatwia życie.
napisał/a: dario1984 2014-04-29 16:08
https://www.youtube.com/watch?v=yEcIkOJCKys


to mnie cieszy :) bo podobno uniewinni go i udowodniono że został oszukany...zobaczymy jak sprawy się potoczą ciekaw jestem wyników i tego filmu
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-03 13:19
http://www.wprost.pl/ar/446475/Czy-szczepionki-zabijaja-polskie-dzieci/?pg=0