szczepionka Ismigen

napisał/a: bb54 2011-10-20 05:47
Witam Panie doctorze. Moja corcia znow byla chora, miala zapalenie gardla. Obylo sie bez antybiotyku. Musialam jednak przerwac po niespelna 3 i pol tygodnia podawanie Lymphomyosot, gdyz zaczelam podawac isoprinosine. Isoprimosime podawalam do wtorku, czyli 7 dni. I teraz nie wiem czy mam wznowic podawanie Lymphomyosot. Jezeli tak to jak dlugo.
Szczepionke Ismigen lekarz (oczywiscie ten sam) kazal podawac 10 dni i 20 dni przerwy i tak 2 serie, a trzecia tylko uzupelnienie jako do tej serii, kora zostala przerwana (wowczas jak brala antybiotyk), czyli przez 7 dni. Chyba to troszke dziwne. Panie doctorze prosze o pilna odpowiedz, bo nie wiem co z tym Lymphomyosot. Dziekuje bardzo za pomoc. Pozdrawiam.
napisał/a: bb54 2011-10-26 10:10
Witam Panie doctorze bardzo prosze o odpowiedz. Najbardziej zalezy mi na informacji czy moge ponowic podawanie dziecku Lymphomyosot, bo podawalam niespelna 4 tygodnie i jak wyzej pisalam musialam przerwac. Od dzisiaj znow zaczelam podawac szczepionke Ismigan. Jeszcze raz prosze o odpowiedz.
napisał/a: Peter 2011-10-26 14:28
Tak, wznowić Lymphomyosot. Podawać jeszcze przez 3 tyg.
napisał/a: bb54 2011-11-11 08:59
Witam. Panie doctorze bardzo prosze o informacje w kwestiui podania szczepionki Ismigen.
Pierwsza dawke corcia wziela w sierpniu
we wrzesniu tylko 4 tabletki, bo zachorowala i brala antybiotyk
w pazdzierniku cala dawke
w listopadzie 9 tabletek i zachorowala
I nie wiem czy teraz powinnam dac jeszcze jedna dawke, czy juz koniec.
Jezeli nie powinnam podawac jej juz szczepionki Ismigan to czy moge podac jej Imunoglukon, czy po prostu juz bedzie za duzo. Corcia praktycznie co miesiac jest chora. Teraz ma angine ropna. Co moge zrobic. Pozdrawiam
napisał/a: bb54 2011-11-16 04:11
Panie doctorze bardzo prosze o odpowiedz. Chcialabym jeszcze prosic o informacje, czy jezeli juz nie bede podawac corci Ismigan to moge podac jej Padme i witaminy Kidabion lub Pinky (ktore sa lepsze). Wlasnie skoczyla branie antybiotykow. Jeszcze raz prosze o czy podac jej jeszcze jedna dawke Ismigen, czy ta sierpniowa zaliczyc i czy podac moze jej Padme i witaminy. Dziekuje.
napisał/a: Peter 2011-11-16 09:23
Wygląda na to, że Ismigen nie sprawdził się. Może to wynikać z błędnych diagnoz - w większości u dziecka są infekcje wirusowe i dlatego szczepionka nie działa. Ale może to tez wynikać z wielu innych czynników.
Moim zdaniem Ismigenu już nie podawać. Sugestia Padmy jest niezła i można dziecku podawać. Kidabion też. Ma dobrą opinię.
napisał/a: Komed 2012-01-11 17:41
Przyjmuję Ismigen z powodu posiadania w gardle Staphylococcus aureus MSSA.
W opakowaniu są 3 listki po 10 szt.
Lekarz nie powiedział mi, a z instrukcji nie wynika, jaka ma być przerwa pomiędzy poszczególnymi dawkami szczepionki.
Czy miedzy pierwszą a drugą dawką (oraz między drugą a trzecią) ma być przerwa 30 dni,
czy też mogę przyjmować szczepionkę każdego 4 danego miesiąca jeśli zacząłem ją brać np. 4 stycznia 2012r.?
Pewnie mogę i tak i tak przyjmować,lecz proszę mi powiedzieć jak będzie lepiej?
napisał/a: monka812 2012-02-14 20:24
Panie Doktorze, prosze o poradę. dziecko a mcach grudzien/styczen/luty dostało szczepionke Ismigen. ( wczesniej często anginy, po wycięciu 3ciego migdałka w 01.2011 angina 09. i 10.2011).narazie spokoj z anginami, natomiast było przeziębienie i zapalenie ucha, poza tym katar a właściwie zatkany nos ( dziecko uczulone na roztocza).niepokoi mnie fakt, ze migdałki ma powiększone, zostalo to po anginach ostatnich, lekarz mówil, ze sie zmniejsza, ale jeden nadal jest duży, dziecko chrapie w nocy. co mogę mu podac na obkurczenie migdałka? przed ismigenem podawalam od wrzesnia immunotrofinę, wtedy nie pomogło. mozna powtórzyc? czy cos innego bedzie lepsze? z góry dziękuję za odp
napisał/a: Peter 2012-02-15 11:02
monka812 - Tabletki lymphomyosot lub krople Euphorbium compositum.
napisał/a: monka812 2012-02-15 16:33
dziękuję za szybka odpowiedź. lymphomyosot niestety od jakiegos czasu jest niedostepny.wiec pozostaje euphorbium.a jak to stosowac.?
napisał/a: Peter 2012-02-16 08:20
Stosować 2 razy dziennie po 10 kropli.
napisał/a: monka812 2012-02-16 19:43
dziękuję za odpowiedź.chyba jednak bede musiała pojsc do lekarza, bo dziecko chrapie w nocy i ma bezdechy-nie wiedziałam do tej pory, ale dziś poczytałam trochę informacji i to jest chyba to- chrapie, bierze taki duży oddech i potem przestaje oddychać na ok.10 sekund. zmartwiło mnie to, bo czytałam, ze to może być bardzo niebezpieczne. ostatnio budzi się w nocy nagle z płaczem.