szczepionka Ismigen

napisał/a: daga_11 2011-05-31 10:02
Czy Ismigen można zacząć podawać tuż po antybiotyku?
napisał/a: Peter 2011-05-31 14:34
Można.
napisał/a: monia257 2011-08-12 09:50
Witam,
proszę o radę Peter, dostałam od laryngologa receptę na Ismigen ze względu na często powracające przeziębienia. Z mężem od paru miesięcy staram się o dziecko. Czy nasze plany muszę przesunąć do zakończenia kuracji Ismigenem? Ja nie chciałabym niczego przesuwać, tym bardziej, że mój zegar biologiczny już mocno tyka;) Lekarz, powiedział, że nie ma przeciwwskazań do stosowania tej szczepionki, jednak na ulotce pisze coś innego. Teraz jestem w kropce. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?
napisał/a: monia257 2011-08-12 10:10
Proszę również powiedzieć, czy muszę wziąć wszystkie trzy serie, żeby w pełni zadziałała ta szczepionka, czy wystarczy tylko 1 seria (10 tabletek)? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2011-08-19 09:26
Jeśli chodzi o szczepionki i szczepienia, to tylko i w wyłącznie przed planowaną ciążą. Proponuję przyjąć 3 serie, będzie to z korzyścią dla pani i przyszłego dziecka. Odsunięcie takich planów na ok. 6-8 msc aż tak nie naruszy pani zegara biologicznego ;)
napisał/a: monia257 2011-08-31 11:58
Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
napisał/a: Alio2 2011-09-04 20:13
Pytanie do Petera....
Czy Ismigen można łączyć z Immunotrofiną? Dziecko jest po dwóch dawkach Ismigenu przepisanego przez pediatrę, zaś laryngolog na obkurczenie powiększonego migdała przepisał ostatnio Immunotrofinę. Mały bierze ją czwarty dzień, a na jutro przypada trzecia seria Ismigenu. Nie wiem czy nie powinnam odstawić Immunotrofiny na ten czas czy można to łączyć ???

Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2011-09-05 14:13
Można, ale ja zwykle sugeruję najpierw obkurczenie migdałka, a potem szczepionka (w tym przypadku ismigen), bo ona może zaostrzać proces.
napisał/a: bb54 2011-09-12 10:02
Witam. Panie doctorze bardzo prosze o informacje. Moja corcia ma od 4 dni powiekszone migdaly, wezly chlonne i czerwone gardlo (nie ma jeszcze nalotow ropnych). Miala goraczke 37,8, ktora zbijalam nurofenem. Dostawala rowniez isoprinozine (4 razy po pol tabletki). Wczoraj miala jeszcze taka goraczke rano, ale juz wieczorem tylko 37,2. Rano na czczo podalam jej druga serie szczepionki Ismigen (poniewaz taki byl termin i lekarz twierdzil ze mam podac). Dzisiaj nie ma juz goraczki (nie wiem co bedzie pozniej), ale nadal ma powiekszone migdalki i doszedl katar (podalam Fixtonase). Caly czas mam w pogotowiu antybiotyk, bo lekarz stwierdzil, ze jak bedzie gorzej to od razu podac.
Panie doctorze prosze mi powiedziec czy przy tej szczepionece moge kontynuowac podawanie isoprinosiny i czy powinnam podac jej cos na obkurczenie migdalkow. Mam jeszcze w zapasie Lymphomyosot N, czy moge teraz podac rownoczesnie, czy tego rodzaju leczenie zliwiduje stan zapalny (chociaz faktycznie jest lepiej, znika nalot na jeyku, bo podobno byl to paciorkowiec). Napisalam moze troszke chaotycznie, ale szukam pomocy. I jeszcze jedno, szczepionke podaje przez 10 dni i potem 30 dni przerwy, natomiast widzialam na roznych forach rozne jej przyjmowanie. Prosze napisac, czy prawidlowo podaje. Podalam 10 sierpnia przez 10 dni i zaczelam od 11 wrzesnia druga serie, czy nie mam za duzego odstepu miedzy seriami. Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedz.
napisał/a: Peter 2011-09-12 13:07
Zdecydowanie kontynuować isoprinosine. Obecnie to często infekcje wirusowe. Antybiotyk nie będzie raczej potrzebny, jedynie, gdyby doszło do nadkażenia bakteryjnego. W przeciwnym przypadku zbędny, a nawet szkodliwy.
Podaje pani szczepionkę prawidłowo. Sugeruje podawać isoprinosine do ok. 3 tyg, a potem przejść na lymphomyosot.
napisał/a: bb54 2011-09-12 13:28
Bardzo dziekuje. Tak tez zrobie. Pozdrawiam
napisał/a: bb54 2011-09-12 13:32
Ojejku. Jeszcze zapomnialam sie zapytac, czy dolaczyc do tego jakies witaminki, tran.
Reasumujac:
teraz dostaje ismigen i isoprinosine, a po 3 tygodniach isoprinosine zamieniam na lymphomyosot przez 8 tygodni, miedzy czasie dojdzie trzecia dawka ismigenu. I teraz czy do tego dolaczyc wlasnie jakies witaminki, tran, omege.