szczepienie WZW typu B - powikłania

napisał/a: ona34 2009-04-21 22:04
Po szczepieniu A WZW typu B, mam bóle mięśni, stawów, 'krecenie' w kościach, drżenie mięsni, nie wiem, nerwów, oslabienie nóg i rąk. Bardzo mnie to zaczyna niepokoic od pierwszej dawki szczepienai mineły 2 miesiąće. Czy szczepienie spowodowało takie reakcje i czy ten stan mi przejdzie?
napisał/a: dimedicus 2009-04-22 11:02
Takie objawy są normalne po szczepieniu jednak 2 miesiące jest już długim okresem,zalecam wizytę u lekarza ogólnego i przeprowadzenie badania kontrolnego
napisał/a: ona34 2009-04-25 16:55
Dziekuję za odpowiedź, ale myślisz, że coś mi się niedobrego dzieje? Jakie badania mam wykonac?
napisał/a: dimedicus 2009-04-25 17:10
Mogła wystąpić nie prawidłowa reakcja na szczepionkę w związku z problemami wątrobowymi.Wskazane jest wykonanie badanie krwi w kierunku wątroby.
napisał/a: ona34 2009-04-25 21:18
Dziękuję ponownie za odpowiedź. Hmm, co to znaczy z problemami wątroby. Przed szczepieniem II dawki robiłam badanie, czy miałam kiedykolwiek kontakt z wisusem HBV, wynik pokazał, że nie. Hmm, to jakie problemy wątrobą i jakie dokładnie badania powinnam zrobić , nie wiem np. ALAT , czy inne?
napisał/a: dimedicus 2009-04-26 08:31
badanie krwi z ukierunkowaniem na wątrobę.
napisał/a: Urszula24 2011-03-26 22:58
Witam mam pytanie, mianowicie 2 dni temu dostałam 2 dawke szczepionki przeciwko żółtaczce,lekarz rodzinny po zbadaniu stwierdzil że jestem zdrowa, tylko mam lekko zaczerwienione gardło, a ja już wieczorem czułam się bardzo osłabiona,na drugi dzień doszedł lekki kaszel oraz lekki katar,więc teraz mam obawy czy to są jakieś powikłania czy nie i czy dana szczepionka będzie skuteczna , gdyż za 3 tygodnie mam zabieg, Proszę o poradę .