Szczepienie wcześniaka

napisał/a: Monia78_78 2013-07-24 17:40
Witam Panie Peter.
Moja córka urodziła się w 32 tyg. ciąży o wadze 1700 gram. W szpitalu została zaszczepiona na WZW (Euvax B seria UFA 12001), co okazało się że szczepionka została wycofana. Dziecko w szpitalu spędziło 3 tyg. Była na oddechu własnym tylko przez 12 godzin była wspomagana n - CPAP. Dziecko dość mocno przeszło żółtaczkę, a na 10 - tej dobie wystąpił bezdech. Obecnie zostało zaszczepione na gruźlicę. Dziecko miało poszerzoną lewą komorę mózgu w zakresie rogu czołowego i trzony, głęb. -4mm. Prawa - głęb. - 2mm. Z widoczna cystą podwyściółkową 0,4x0,3 cm. W trakcie hospitalizacji monitorowano badaniem ocho zmniejszający się przeciek przez otwór owalny i przewód tętniczy. W 20 - tym dniu życia uwidoczniono tylko niewielki przeciek l - p przez otwór owalny. Obecnie dziecko skończył 3 miesiące i USG mózgu nie ukazało już żadnych zmian. Serce będzie dopiero sprawdzane. Odmówiłam szczepienia szczepionkami 5w1 i 6w1, jednak dowiedziałam się, że na dniach moje dziecko ma być szczepione w jednym dniu szczepionkami błonnica, tężęc, krztusiec bezkomórkowy, HIB, WZW typu B druga dawka. Moje pytania dotyczą:
1. Jak rozłożyć w czasie te szczepienia aby były bezpieczne?
2. Kiedy zaszczepić dziecko na pneumokoki i rotawirusa?
3. Czy te szczepienia z racji wcześniactwa i przebytych problemów mogą mieć negatywny wpływ na moją córkę?

Dziecko obecnie waży 4,5 kg.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedz.