Szczepienie w Holandii - pyt.do DR PETERA

napisał/a: sassanka 2009-11-04 13:04
-Witam,
od niedawna mieszkam w Holandii.

Zgodnie z kalendarzem muszę zaszczepic synka -planowo- szczepionką BMR (Priorix from GlaxoSmithKline)- równocześnie z MenC (NeisVacC from Baxter).
Nie chcę podawac szczepionki poliwalentnej (BMR), z żywych wirusow, dodatkowo wyprodukowanych na bazie komórek diploidalnych (WI-38)- rodzi to moj moralny sprzeciw. Bardzo boje sie tej szczepionki, prawdopodobienstwo powiklan przeraza.

Chcialabym je zamienic na pojedyncze szczepionki. Czy wowczas szczepienie przeciw odrze, różyczce śwince powinny odbyc sie w odstepie czasowym? Jeżeli tak, to jakim ?

Czy równoczesne szczepienie z MenC jest bezpieczne?
Synek powinien byc zaszczepiony w 14 mcu życia, udalo sie mi "przeciągnąc" termin szczepień - teraz ma 18 mcy.

Czy jest Pan w stanie polecic mi szczepionki bez zawartosci rteci?

Bede wdzieczna za rady, czuje sie zagubiona, w obcym panstwie nie orientuje sie jeszcze co moge i jaki mam wybor- czy go mam. A moze moge poczekac ze szczepienieniami?
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2009-11-04 15:03
Tak naprawdę to nie rtęć stanowi zasadnicze zagrożenie. Jest to zbyt w wielu artykułach przesadzone.
Problemem jest znaczne obciążenie ukł. immunologicznego, który u dziecka jest bardzo niedojrzały. I nie można obciążać go szczepionkami poliwalentnymi zawierającymi ponad 3 antygeny. To już pisałem, wbrew naturze. Nikogo nie atakuje jednocześnie, odra, różyczka, ospa, meningokoki, pneumokoki itd. Wprawdzie są to patogeny ( w szczepionkach) pozbawione możliwości wywołania choroby, ale jest to silna dawka olbrzymiej ilości antygenów, dość często niemożliwych do pokonania przez słabszy lub podatny na modyfikacje ukł. immunologiczny!
Niestety, nie wiem, jakie są dostępne szczepionki w Holandii, ale proszę się domagać szczepionek acelularnych i nie zgadzać się na łączenie szczepień, pomimo zapewnień lekarzy, że tak można. Nic nie stoi na przeszkodzie zgłosić się na następne szczepienie po 6 tygodniach (mam na myśli podanie różnych szczepionek, nie szczepienie tą samą szczepionką).
Układ immunologiczny musi się wyciszyć po podaniu szczepionki i taka przerwa jest niezbędna z punku widzenia immunologii.