Szczepienie przeciw tężcowi - brak wezwania

napisał/a: polak2007 2012-07-11 21:57
Witam, z tego co wiem wszyscy moi znajomi otrzymali zaraz po ukończeniu 18 lat lub trochę później wezwanie na szczepienie przeciwko tężcowi (z tego co pamiętam), ja jednak takiego wezwania nigdy nie dostałem mimo że mam już 19,5 lat. Miałem ostatnio ciężki okres (matury) i dopiero teraz sobie o tym przypomniałem. Skąd ogólnie przychodzi to wezwanie i czy jest szansa, że jeszcze je dostane czy już za późno? Powinienem się dowiadywać o to czy raczej nic mi się stanie jeśli z tego szczepienia nie skorzystam?

Dziękuję z góry za pomoc!
napisał/a: delinka79 2012-07-13 07:14
Zawsze też może być błąd ludzki, zawiadomienie przychodzi z poradni do której należysz pocztą polską.Zadzwoń do poradni , sprawdzą , być może byłeś a nie pamiętasz.
napisał/a: polak2007 2012-07-14 12:20
A czy jest możliwość że jeszcze to wezwanie dostanę czy gdyby miało dojść to już by doszło?

Mam jeszcze takie pytanie - ile kosztuje takie szczepienie w późniejszym okresie i gdzie oprócz swojej przychodni można je wykonać? (może być odpłatnie)
napisał/a: delinka79 2012-07-14 13:49
słuchaj po pierwsze zadzwoń tam, może je już miałeś a nie pamiętasz , po co masz się szczepić kolejny raz to szkodliwe. Jest to szczepienie obowiązkowe i nieodpłatne. Naprawdę tak trudno zatelefonować albo się przejść do swojej poradni ?
napisał/a: polak2007 2012-07-14 18:50
Nie miałem żadnego szczepienie od około 5 lat :)

napisal(a):A czy jest możliwość że jeszcze to wezwanie dostanę czy gdyby miało dojść to już by doszło?


Właśnie dlatego się pytam bo nie chcę być nadgorliwy skoro mogę dostać wezwanie za np. miesiąc.

A to gdzie można je wykonać poza własną przychodnią pytam się nie w swoim imieniu (Miał szczepienie w wieku 18 lat, minęło od tego ponad 10 lat a po takim około czasie trzeba się podobno zaszczepić drugi raz, przebywa obecnie nie w swoim mieście). Rozumiem, że istnieje taka możliwość aby nie szczepić się we własnej przychodni i to też jest darmowe?
napisał/a: polak2007 2012-08-08 21:44
up