szczepienie jednego dziecka -POLIO+DRUGIEGO MMR

napisał/a: Beatka100 2017-07-19 23:54
Witam,
Dzisiaj zaszczepiłam dwulatka na polio + Hib, a za dwa dni w piątek miałabym zaszczepić 9,5 letnią córkę na MMR. Czy mogę ją zaszczepić w tak krótkim odstępie od synka, który został zaszczepiony na powyższe szczepionki? Druga sprawa, do kiedy córka powinna zostać zaszczepiona na MMR, w grudniu skończy 10 lat. Wezwania otrzymuje już odkąd ukończyła 9 lat, a je przekładałam to, bo zimą wiadomo infekcje. Teraz nie wiem, czy też nie ma jakieś infekcji, gdyż dzisiaj zaczęła chrząkać i pociągać nosem (chociaż jest uczulona na kurz i zawsze się zastanawiam czy to infekcja, czy może związane z alergią) i wchodząc do łóżka pokasływać. Czy nie będzie źle, jeżeli zaszczepię ją po naszym powrocie z urlopu nad morzem tj. ok. 20 sierpnia? Do kiedy powinna zostać zaszczepiona, przyznam że teraz sam zaczynam się bać, że za długo ma przekładane to szczepienie i może załapać te choroby. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie
napisał/a: Beatka100 2017-07-20 20:12
Panie Peter proszę o odpowiedź, gdyż jutro ewentualnie musiałabym isc na szczepienie na MMR
napisal(a):