Szczepienie bardzo ważne

napisał/a: ubihondka 2014-11-17 15:04
Witam
Moj syn w szpitalu po urodzeniu byl szczepiony szczepionka na wzw oraz gruzlice .
Około półtora miesiąca później szczepiłam go szczepionką Hexa 6w1
od ostatniego szczepienia minęło prawie 3 miesiące i wzywają mnie co tydzień wydzwaniając na kolejną dawkę .
Pytanie brzmi ile maksymalnie mogę poczekać z tą 2 dawką Hexa ? czy faktycznie należy przyjąć jak najszybciej tak jak mi to z ośrodka mówią ? bo Chciałabym to zrobić na wiosne kiedy mały będzie miał około 9,10 miesięcy .Czy to nie jest za późno ?
tak jak pisałam:
w szpitalu dostał wzw b + grużlica
po 1,5 miesiącu 6w1 firmy hexa
teraz ta druga dawka ma być
pozdrawiam i bardzo proszę o wiadomość
napisał/a: ubihondka 2014-11-18 10:56
Witam
nikt sie nie orientuje ? Troche osób temat czytało
bardzo prosze o informacje
pozdrawiam
napisał/a: Peter 2014-11-18 14:51
Niestety, ale 3 msc. to maksymalny możliwy odstęp między I-szą i II-gą dawką szczepionki. Dlatego są takie ponaglenia. Nie podanie dawki we wspomnianym terminie nie wywoła indukcji odpowiedniej ilości przeciwciał, co może skutkować nieważnościa pierwszego szczepienia.
napisał/a: ubihondka 2014-11-18 19:34
Dziękuje za wiadomość .Zeby nie meczyc za pare miesiecy zapytam jeszcze ta trzecia dawka tez musi byc max 3 miesiace po drugiej czy moze byc pozniej ??
Troche zwlekam z druga dawka poniewaz codziennie rano wyciagam mu z noska aspiratorem jakby taka grudke z wydzielona wygladajaca jak katar , poza tym czasami kaszle kilka razy dziennie i tak od miesiaca ma .
Dziekuje Panie Doktorze Peter
pozdrawiam
napisał/a: Peter 2014-11-19 08:42
III -cia dawka powinna być podana pomiędzy 11-13 msc. życia. Tak podaje producent. Praktycznie do roku od II dawki, a minimalny okres od II dawki to 6 msc.
napisał/a: ubihondka 2014-11-26 12:11
Peter napisal(a):III -cia dawka powinna być podana pomiędzy 11-13 msc. życia. Tak podaje producent. Praktycznie do roku od II dawki, a minimalny okres od II dawki to 6 msc.


Witam Panie Doktorze Peter
wczoraj zaszczepiłam druga dawką 6w 1 zostaje mi jeszcze jedna ale już ta trzecia będzie 5w1 ponieważ wyczytałam ze wzw daje się 3 razy i wystarczy .
Mam pytanie bo Pan pisał ze minimalny okres od 2 do 3 dawki to 6 msc , w ośrodku powiedziano mi żeby przyjść na 3 dawke za 4 do 6 tygodni . Czy faktycznie tak musi byc ? Nie za bardzo wierze tamtym paniom .
prosze o info
napisał/a: Peter 2014-12-01 11:56
Wg. kalendarza szczepień III dawka powinna być do 6 msc. życia. Dlatego tak ponaglają. Proponuję odczekać 3 msc. Będzie to poprawnie i bez obciążenia dla dziecka.
napisał/a: ubihondka 2015-01-27 15:18
Witam
a czy wystarczy podac szczepionke 5w 1 czy musi byc 6w1 ?
po urodzeniu dostal na wzw pierwszy raz
i w osrodku dostal 2x 6w 1 czyli juz 3 dawki
czy jak dostanie 3 dawke to wystarczy 5w1 ?
pozdrawiam
napisał/a: ubihondka 2015-02-17 14:42
Witam
poniewaz za tydzien ,max dwa tygodnie wybieram sie do szczepienia ( powtorze moje pytanie)
Dziecko dostalo szczepionki
w szpitalu pierwszy po urodzeniu wzwb
po 2 miesiacach 6 w 1 pierwsza dawka
po kolejnych 2 miesiacach druga dawka 6w1
i teraz dziecko ma 7 msc skonczone ide na trzecia dawke szczepionki i pytanie wlasnie
czy musi byc 6 w 1 czy mozna juz podac 5 w 1 poniewaz liczac w szpitalu dawke to bedzie mial 4x
slyszalam glosy ze jak juz dostal 6 w 1 to powinna byc kontynuowana

prosze pana Petera o wiadomosc
pzdr
napisał/a: Peter 2015-02-18 08:50
Ogólnie to tak jest, że powinno się kontynuować tą, którą się zaczęło szczepienie. Jak tolerancja szczepionki jest ok, to nie widzę powodu zmieniać. Jednakże faktem jest, że 4 -ta dawka WZWB nie jest potrzebna. Tak więc i szczepionka 5w1 też może być i nie stanowi to żadnego problemu.
napisał/a: Ewa-Ewka 2015-02-23 21:08
Peter napisal(a):Ogólnie to tak jest, że powinno się kontynuować tą, którą się zaczęło szczepienie. Jak tolerancja szczepionki jest ok, to nie widzę powodu zmieniać. Jednakże faktem jest, że 4 -ta dawka WZWB nie jest potrzebna. Tak więc i szczepionka 5w1 też może być i nie stanowi to żadnego problemu.


Panie Peter bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytanie.
W szpitalu dziecko zostało zaszczepione engerix + BCG.
Następnie myśląc, że tak będzie najlepiej dla dziecka (oczekiwanego 10 lat) za radą pediatry dałam zaszczepić dziecko Infarix hexa 6w1 w wieku 1,5 miesiąca - I dawka i w 3 miesiącu II dawka.
Dziecko po I dawce nagle zasnęło i spało cały dzień i noc co było dziwne, ponieważ od I doby życia było to dziecko kolkowe (płacz wieczorami z piskiem i zanoszeniem się dziecka po 4-5 h + płacz przez całe dnie)
Po II dawce pojawiły się objawy przeziębienia, czerwone i zapuchnięte oczka, katar, odruchy wymiotne po przebudzeniu, pokasływanie, zasypianie i budzenie się z płaczem, zrywanie z płaczem w nocy po 5-6 razy, wyginanie ciałka podczas przeraźliwego płaczu tj. biodra do góry, przy podnoszeniu i noszeniu z trudnością przytrzymywałam główkę, bo dziecko z taką siłą ją odginało do tyłu, mimo głodu dziecko łapało pierś i puszczało z płaczem i znowu wyginanie ciała, zielone stolce.

Właśnie minął termin III dawki i nie wiem co robić. Dziecko od tygodnia wyraźnie zaczęło wyginać się w literkę C - leżąc na pleckach w bok.

Doczytałam, że odstęp miedzy II i III dawką może być max 3 miesięczny, czyli jak skończy 6 miesięcy i na pewno nie dam podać 6w1 ewentualnie 5w1.
Czy mam inną możliwość szczepienia, aby nie podawać 5w1 czy nie szczepić wcale?
Obawiam się podać III dawkę.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
napisał/a: Peter 2015-02-25 10:50
Opisane objawy nie są normalne. Moim zdaniem to NOP. I w tym momencie jest problem, bo albo w ogóle zrezygnować z dalszych dawek, albo spróbować rozdzielić szczepienia na DTPa i imovax. Mogę jeszcze jedno doradzić - skonsultować dziecko z dobrym neurologiem dziecięcym. I nie spieszyć się z III dawką. Jak będzie w 9 msc, to też będzie.