Szczepienia a operacja pod narkoza

napisał/a: Kasztanowa2014 2014-05-22 16:20
Witam serdecznie. Z gory przepraszam za brak polskich znakow.

Jestem po lekturze wielu watkow na tym forum i dowiedzialam sie wielu przydatnych informacji, za co dziekuje.
Jestem mama 2-miesiecznego dziecka i od pewnego czasu duzo czytam na temat szczepien.

Dziecko zostalo zaszczepione w szpitalu, w 3 dobie (wczesniej mialo wysoki wskaznik CRP), przeciw WZW-B i gruzlicy.
Wczoraj (skonczone 8 tygodni) podalam druga dawke WZW-B. Zamierzalam polaczyc szczepienie z Hib, jednak w przychodni mieli tylko sanepidowska szczepionke, a w aptece tylko skojarzone, ktorych wolalabym uniknac. Zgodnie z moja prosba lekarka wystawila recepty na Hiberix i Infanrix DTPa. Na kolejne szczepienie zalecila stawic sie za 2 tygodnie.

1. Pierwsze pytanie - czy to nie za wczesnie?

2. Na ulotce hiberix jest napisane, ze moze byc podawany w dowolnym czasie przed i po innych szczepionkach, a odstep miedzy kolejnymi dawkami ma byc min. 4 tyg. Jak to jest, ze mozna podac tego samego dnia wzw b, hib i dtp, a jak sie podaje w odstepach, to dlaczego takie dlugie musza byc?

3. Moj synek bedzie mial zabieg pod narkoza 5 lipca (naciecie sciegna Achillesa). Czy szczepienie przed zabiegiem moze jakos oslabic organizm? I jaki czas musi minac po zabiegu, zeby wykonac kolejne szczepienie z planu?

Bede wdzieczna za pomoc w odpowiedzi na te pytania. Probuje stworzyc wlasny plan szczepien i rozwianie powyzszych watpliwosci jest dla mnie bardzo wazne.

Pozdrawiam serdecznie.