szczepienia 6 latka z AZS

napisał/a: karolajn911 2014-08-08 14:36
Witam
Mam ogromny dylemat.
Zacznę od tego ,że mój syn urodzony w 42 tc ważący 4110g 9/10 Apgar.
Został szczepiony zgodnie z kalendarzem szczepień plus pneumokoki (pRevenar 13 chodził wtedy do żłobka)
Jednak od pierwszego szczepienia a była do Gruźlica i WZW B- EUVAX B zaczęły się kłopoty alergiczne.
Momentalnie po wyjściu ze szpitala zaczęły pojawiać się na uszach chrosty z ropą. zmiany te rozlewały się na całe uszy.Bąbelki pękały i ciało było pokryte taka skorupą "jakby było poparzone) Oczywiście zaczęłam "rajd" po lekarzach. Zaczepiłam 3x Pediatra 2x dermatolog i 1x alergolog. Pediatra na drugie szczepienia nie chciał nas dopuścić nie powiedział dlaczego. Nie wpisał NOP-u wiec nie mam żadnego papieru na związek ze szczepieniem.
Gdy leczyłam Atopie ona pogłębiała się przy każdym szczepieniu a znikła dopiero gdy przestałam szczepić bo skoczył 3 lata.
Niedługo czeka go szczepienie 6 latków. I tu jest problem.
Nie chce by znowu był wysypany i sie drapał.
A pediatra stwierdził:
"Chce Pani by dziecko miało wysypkę czy umarło przy chorobie"
Oczywiście łatwo jest powiedzieć ok nie szczepie przeciwko HBI ale zostaje mi Polio
całe przedszkole jest szczepione OPV czy stwarzają wtedy realna drogę zakażenia dla mojego syna?
napisał/a: delinka79 2014-08-08 19:40
choroba nie zniknęła na stałe z globu , pediatra ma rację , jak pani nie zaszczepi a dziecko zachoruje to daruje pani to sobie ? kontakt z ludźmi dziecko ma nie tylko w przedszkolu
napisał/a: karolajn911 2014-08-11 14:59
niestety nie udzieliła mi Pani odpowiedzi. czy szczepienie OPv daje mozliwosc zarazenia?
napisał/a: delinka79 2014-08-11 19:12
a czy dziecko chodzi tylko z domu do przedszkola i z przedszkoa do domu ?prosze pomysleć
napisał/a: delinka79 2014-08-11 19:14
poza tym nie wszystkie dzieci w przedszkolu są szczepione bo są tacy rodzice z takimi pogladami jak pani
napisał/a: delinka79 2014-08-11 19:24
Dziecko nie zaszczepione moim zdaniem nie powinno być przyjmoane do żłobka czy przedszkola bo stanowi zagrożenie epidemiologiczne. To że niektórzy rodzice nie chcą szczepić wynika z ich NIEWIEDZY - nie wiedzą jak wygląda polio, krztusiec czy błonica lub tężec i odra...Powinni tacy rodzice wtedy gdy zachoruje dziecko nie szczepione płacić 100% za jego leczenie.
napisał/a: delinka79 2014-08-11 19:33
odra , polio, krztusiec jakiś czas temu to nie były puste słowa bez dźwięku ale oznaczały ból, chorobę i małe mogiłki na cmentarzu....
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-08-11 20:03
delinka79 napisal(a):Dziecko nie zaszczepione moim zdaniem nie powinno być przyjmoane do żłobka czy przedszkola bo stanowi zagrożenie epidemiologiczne. To że niektórzy rodzice nie chcą szczepić wynika z ich NIEWIEDZY - nie wiedzą jak wygląda polio, krztusiec czy błonica lub tężec i odra...Powinni tacy rodzice wtedy gdy zachoruje dziecko nie szczepione płacić 100% za jego leczenie.


Skoro szczepionka jest taka skuteczna, to skoro zaszczepiłaś swoje dziecko to czego się obawiasz?

A czy za powikłania poszczepienne nie powinni płacić po części lekarze a po części producenci szczepionek? Może za śmierć dziecka w wyniku powikłania poszczepiennego powinni również odpowiadać lekarze? Myśle że to uczciwe i sprawiedliwe. A skoro szczepionki są takie bezpieczne to przecież niczym lekarze nie ryzykują? Czyż nie?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-08-11 20:06
delinka79 napisal(a):choroba nie zniknęła na stałe z globu , pediatra ma rację , jak pani nie zaszczepi a dziecko zachoruje to daruje pani to sobie ? kontakt z ludźmi dziecko ma nie tylko w przedszkolu


Myślę, że sobie nie daruje, tak samo jak u dziecka wystąpią powikłania poszczepienne.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-08-11 20:09
Czy jako lekarz kwalifikujący do szczepienia gwarantujesz nam odpowiedzialność materialną i prawną ze ewentualne negatywne skutki zdrowotne wywołane niepożądanymi odczynami i powikłaniami poszczepiennymi?
napisał/a: delinka79 2014-08-11 20:29
a czy jak idziesz do lekarza i zapisze twoejmu dziecku antybiotyk na anginę przy 40 stopniach gorączki to go dziecku nie podasz ? przeczytaj w ulotce ile np. augemntin może mieć objawów niepożądanych a ile szczepionki i co ?
poza tym każdy lek nawet apap może mieć jakieś nastepstwa ale są one na tyle w pzypadku szczepień rzadkie że korzyści przewyzszają ewentualne ryzyko , koniec kropka a jak ktoś ma pecha to i palec w du....złamie
napisał/a: delinka79 2014-08-11 20:40
http://www.objawienia.pl/ochojska/ochojska01.html

do poczytania o zachorowaniu na polio wywiad z Janiną Ochojską , poza tym rodzice którzy się jeszcze zastanawiają proszę wpisac w wyszukiwarki w grafice lub filmach hasła polio, błonica itp. inne choroby przeciwko którym szczepione są dzieci i obejrzec sobie jak takie dzieci wyglądają