Szczegółowe wyniki proszę o interpretację

napisał/a: Denaturat 2014-04-15 21:57
Witam. Proszę o interpretację wyników moich badań. Wybieram się do lekarza ale zanim to nastąpi chciałbym mieć jakiś trop. Mam całkowicie rozchwiany organizm i czuje się jak wrak jednym słowem - mimo, że mam dopiero 26 lat. Problemy hormonalne miałem już dawno o czym nie wiedziałem (nie rozpoznałem objawów które z dzisiejszego punktu widzenia były oczywiste), jednak po stresach których doświadczyłem w ostatnich latach życia problemy się pogłębiły i sam szukając przyczyny doszedłem do tego, że to hormony i zrobiłem badania które to potwierdziły. Zrobiłem m.in. dobowy poziom kortyzolu i DHEA ponieważ podejrzewałem zmęczenie nadnerczy.

Witaminę D i B12 suplementuję od jakiś 5 miesięcy - odczułem lekką poprawę ale bez rewelacji.

Proszę o sugestie.

P.S Badania w screenach.
napisał/a: Denaturat 2014-04-15 21:59
C.D Badania
napisał/a: Denaturat 2014-04-15 22:00
C.D Badania
napisał/a: joannanr1 2014-04-15 22:34
Na poczatek:
-zbyt wysoka glukoza - konieczna dalsza diagnostyka m.in.w kierunku cukrzycy
-niedoczynność tarczycy - również konieczne dodatkowe badania - anty-tpo , anty-tg , usg tarczycy
napisał/a: Denaturat 2014-04-15 22:56
Czy wysokie TS3 i TS4 nie wyklucza niedoczynności tarczycy?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-16 10:15
Cała gospodarka hormonalna jest rozwalona. Podwyższone TSH i prolaktyna sugeruje problemy z przysadką, masz za wysoki poziom estrogenów i za niski testosteronu.
Wyniki do poukładania przez dobrego a najlepiej bardzo dobrego endokrynologa. Na pewno trzeba rozszerzyć diagnostykę na USG tarczycy, TK przysadki, może diagnostyka jąder.
Trudno cokolwiek doradzić bo z tymi wynikami wymagasz leczenia specjalistycznego.