syn9-msc.powinien pić mleko z piersi czy sztuczne?

napisał/a: Martucha 25 2010-10-22 23:57
witam! mój syn ma prawie 9 miesięcy.na śniadanie i kolację je kaszki błyskawiczne na bazie mleka modyfikowanego.od ok. 2 miesięcy niezbyt chętnie pije mleko z piersi- raz po południu, przed wieczornym snem i czasem w nocy. zastanawiam się czy to nie jest za mało i może powinnam wprowadzić już mleko modyfikowane?
napisał/a: Blackursus 2010-10-24 00:29
Moim zdaniem powinnas sie cieszyc, dziecko powinno doic "cyca" najwyzej 12 miesiecy, nie bedziesz miala problemu z odstawieniem dziecka, jak ja mialam z moja druga corka (prawie 3 lata!) Czy synek je juz inne produkty (napisalas tylko o kaszkach)? Czy jego waga jest w normie?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-10-24 08:28
Ale to tylko wyłącznie Twoja decyzja, obecnie lekarze i położone mówią jedno karmić piersią jak najdłużej, a 9 miesięcy to jeszcze paluszek więc tym bardziej wskazane, ale oczywiście należy obserować czy to mu wystarcza.
napisał/a: Martucha 25 2010-10-24 09:56
Syn je jeszcze obiadki i podwieczorki, które bardzo uwielbia.Wagę ma w normie. Chodzi tylko o to, że piersią powinno się karmić na żądanie, ale jeśli ja mu cyca nie "wepchnę w buzię", to sam się nie upomni o mleko i myślę, że właściwie mógłby żyć już bez niego! Dlatego się zastanawiam, czy jeśli tylko 2-3 razy na dobę przystawię go do piersi plus kaszki na śniadanie i kolację na mleku modyfikowanym- to czy w ten sposób dostarczę jego organizmowi wystarczającą ilość białka i witamin? Dodam, że nie wiem ile dziecko wypija mleka z piersi, ponieważ nigdy nie odciągałam pokarmu.
napisał/a: lussi3 2010-10-24 19:11
Myśle,że nie masz się czym martwić jeśli dziecko zjada kaszki na modyfikowanym i inne posiłki to poprostu się nimi najada i nie ma już ochoty na mleczko z piersi.Jeśli myślisz że powinien częściej ssać to może spróbuj zmniejszyć porcje na obiadki i kolacje i wtedy maluch chętniej "sięgnie"po pierś.
Pozdrawiam:)