Świszczący oddech, chrypka.

napisał/a: Agnieszka P 2011-01-27 19:08
Witam.

Od jakiegoś czasu, podczas szybkiego spaceru, lub wysilku fizycznego, pojawia się u mnie świszczący oddech. Czasem mam chrypkę. Nie towarzyszy temu kaszel.
Możliwe, że miałam niezaleczoną infekcję dróg oddechowych.
Dodam, że w moim mieszkaniu pojawia się grzyb na ścianie. Zauważyłam ,ze objawy nasilają się nim się grzyba pozbędę, jednak nim tak się stanie pojawia się kaszel.
Jednak nadal mam świszczący oddech i cięzki oddech podczas szybkiego spaceru. Szczególnie teraz zimą.


Dodam też, że palę papierosy, ale rzadko i nie więcej niż 10 sztuk w tyg.
Proszę o pomoc.
napisał/a: piotrosiama 2011-01-27 19:15
Witam - bardzo prawdopodobne że może być to nie wyleczona infekcja górnych dróg oddechowych plus grzyb w mieszkaniu i papieroski. Moim zdaniem lekarz powinien zbadać Cię osłuchowo i wdrożyć leczenie. Tego grzyba w domu to pozbądż się jak najszybciej.
pozdr.
napisał/a: Agnieszka P 2011-01-27 19:19
Witaj, czy to możliwe, że te problemy mogą utrzymywać się od dłuższego czasu..?
Miałam dwie infekcje, jakieś dwa miesiące temu, następujące po sobie po miesiącu.
Słyszałam o astmie oskrzelowej, co mnie zaniepokoiło.




Grzybem zajmie się wkrótce , póki co jest usuwany regularnie.
napisał/a: piotrosiama 2011-01-27 19:24
Ja już mam astmę i powiem Ci z doświadczenia, że takie nie doleczone infekcje skutkować mogą poważnymi powikłaniami. Oczywiście nie chcę Cię straszyć ale zajmij się sobą jak najszybciej. I ten grzyb - koniecznie zlikwiduj.
napisał/a: Agnieszka P 2011-01-27 19:35
Rozumiem, w takim razie skontaktuje się z lekarzem.

Dziękuję!
napisał/a: piotrosiama 2011-01-27 19:36
Dużo dobrego zdrowia życzę i pamiętaj o jak najszybszej likwidacji grzyba.
napisał/a: Agnieszka P 2011-01-29 11:37
Zapomniałam dodać, że często budze się w nocy, mając wrażenie, że w płucach coś mi zalega. Kaszel mi nie przeszkadza, nie odkaszluje flegmą i to mnie martwi. Mam uczulenie na niektóre antybiotyki i się zastanawiam ,czy kuracja antybiotykowa będzie konieczna. Wolałabym tego jednak uniknąć.

pozdrawiam.
napisał/a: piotrosiama 2011-01-29 11:52
A byłaś w tych dniach u lekarza ? Nie chcę wróżyć ale to może być problem z oskrzelami a grzyb na ścianie zaostrza jeszcze objawy.
napisał/a: Agnieszka P 2011-01-29 11:57
Wizytę mam na wtorek. Mieszkam w Londynie... Wcześniej przy infekcji wspomniałam o grzybie lekarzowi to mi powiedział, że grzyb nie powinien mi szkodzić.
napisał/a: piotrosiama 2011-01-29 12:01
Totalna bzdura - lepiej zmień lekarza, to oczywiście moja opinia. Może poczytaj w necie na ten temat - wyrobisz sobie zdanie.
napisał/a: Agnieszka P 2011-01-29 12:06
Dokładnie tak pomyślałam... Pamiętam sytuację, gdy w nocy budziłam się nie mogąc złapać oddechu, to on stwierdził, że są to sprawy nerwowe.. Nie zapytał, czy mam zwierzęta. Wystarczy, że pozbyłam się świnki morskiej, która miała w klatce sianko, by napady ustały. Mialam silną reakcje alergiczną na to sianko. Spotkam się z nim wkrótce i zobaczę co powie. Jesli znow zbagatelizuje sprawę, poszukam porady gdzie indziej.