Świst z pluc lub oskrzeli

napisał/a: Melman 2011-09-16 14:18
Witam, chodzi o to ze gdy stoje i ruszam ramionami w lewo i prawo to slychac glosny swist z ust.
Gdy robie tylko wdech i ruszam szybko ramionami to slychac jakbym sapal choc robie tylko wdech.
Czy to normalne ??
U brata prawie nic nie slychac jak podobnie rusza ramionami.
U mnie nie slychac tego swistu tylko jak jestem na pelnym wydechu.
Zwrocilem na to uwage bo ostatnio mam lekkie dusznosci.
napisał/a: piotrosiama 2011-09-20 15:30
Witam - te duszności mogą niepokoić, zacznij od rtg klatki piersiowej i dobrze by było wykonać badanie spirometryczne.
napisał/a: Melman 2011-09-20 23:11
Rtg jest ok, ale mi glownie chodzi zeby ktos odpowiedzial o te swisty, ewentualnie sam sprawdzil na sobie.
Gdzies czytalem ze to normalne, gdzies ze nie wiec sam nie wiem.
napisał/a: piotrosiama 2011-09-20 23:26
Mogę tyle powiedzieć, że u mnie takie świsty oznaczają problem z oskrzelami. A o rtg wcześniej nic nie pisałeś.
napisał/a: Melman 2011-09-20 23:46
To jakie bad powinienem zrobic na te oskrzela?
Tylko zaznaczam ze ten swist jest tylko gdy ruszam ramionami, gdy oddycham normalnie to jest ok- znaczy swistu nie ma
Z bad mam jeszcze krew ok i spirometrie ok ale moglaby byc lepsza.
napisał/a: piotrosiama 2011-09-20 23:56
Ale z Ciebie trzeba wszystko wyciągać - porobiłes wcześniej badania i co na to lekarz ? A ile masz lat, palisz ?
napisał/a: Melman 2011-09-21 09:48
Lekarz po osluchaniu twierdzi ze jestem zdrowy.
Wyczytalem ze to moze byc odglos przetaczania powietrza z jednego pluca do drugiego i ze to normalne tylko nie u wszystkich zauwazalne. Co o tej teorii sadzisz?
napisał/a: piotrosiama 2011-09-21 10:24
Jeśli Twój lekarz, mając przed oczami wszystkie wyniki i kartę choroby, nie widzi nic złego to być może taka Twoja uroda.