ŚWIERZB - nasilone objawy po Infectoscab 5%

napisał/a: daro896 2013-11-18 22:57
Witam!
Zdajgnozowano u mnie i męża świerzb w końcu po pół roku. Został najpierw nam przepisany Crotamiton w olejku, zastosowalismy zgodnie z zaleceniem lekarza, jednak po kilkudniowej kuracji wszystko wrocilo, poszlismy do drugiego specjalisty, Pani Doktor przepisała Infectoscab 5%, zalecila najpierw sie do tego przygotowac piorac wszystko (posciel, ciuchy, reczniki itd.) a nastepnie wietrzac przez 48h, pozniej na noc nasmarowac sie cala tubka (30g) Infectoscabu, na minimum 8 godzin. Dziś mija 6 dzień od posmarowania u mnie jest troche lepiej, ranki sie zagoily, ale wyskakuja mi w niektorych miejscach krostki i swedza mnie uda, jednak gdy wchodze do wanny nie mam swiau jak przed mascia, natomiast u męża jest gorzej, od samego poczatku mial mniejsze objawy niz ja a teraz po masci ma duzo wieksze, krostki na nadgarstkach, brzuchu, swedza go mocno, smaruje sie Crotamitonem bo nie moze wytrzymac, nie wiem co otym myslec, czytalam w ulotce tego Infectoscabu ze swedzenie, krosty i zaczerwienienia moga byc jeszcze nawet do 4 tyg, po posmarowaniu, ale czy takie nasilenie u meza jest normalne? czy te "gnidy" zostaly zabite i teraz trzeba po prostu czekac? co jeszcze mozna zrobic w tej sytuacji? rece nam juz opadaja pozdrawiami z gory dziękuje za odpowiedz!
napisał/a: dziwnyjestenswiat 2014-01-13 13:42
Mogło dojść do ponownego zarażenia, stąd te objawy swędzenia i krostki, infectoscab jest bardzo skuteczny, ale jaki sens ma pranie i wietrzenie przed zastosowaniem kuracji???? trzeba wszystko wyprać w najwyższej temperaturze, pozostałe rzeczy zapakować do worków na min 3 tyg, wydezynfekować wszystko z czym mamy kontakt odpowiednimi preparatami, zwłaszcza kanapy i łóżka, nie mozna zapomnieć o butach , kurtkach itd..... i to wszystko tzeba wykonać w trakcie kuracji, a krem na skórze lepiej pozostawić na ok 30 godz. po tym czasie ponownie wszystko wyprać i zmienic pościel..... ręczniki, ubrania i pościel należy zmieniać codziennie przez kolejne 2 ty, potem powtórzyć smarowanko i przez następne 2 tyg pranie, sprzątanie, prasowanie :).
Nie ma innego sposobu, też przez to przechodzę :) i kiedy myślałam,że juz jest ok, napatoczyl sie ktoś i oddał mi dziada, którym się wczesniej ode mnie zaraził... Poinformowałam człowieka o tym, ale wszystko muszę przechodzić od początku.
Według mnie, to co wszyscy nazywaja reakcją po stosowaniu preparatów, to wielka bzdura, to poprostu nawrót lub niedoleczenie. Jesli objawy są nie duże mozna sobie poradzić stosowaniem miejscowym olejku herbacianego, codziennie, ale gdy swędzenie jest większe, to konieczna jest ponowna kuracja. wszystko od podstaw!!!
Powodzenia!!!