świąd skóry

napisał/a: noma1 2014-03-05 18:29
Witam,
Mam pytanie odnośnie świądu skóry. Jakieś pół roku temu miałam bardzo uporczywy świąd lewej nogi, który trwał kilka dni. Przeszło samo. Niestety tydzień temu świąd pojawił się znowu tylko, że dotyczył lewej piersi. Trwał 2 dni, był bardzo intensywny i zniknął.
Czytałam dosyć dużo na ten temat w internecie i w bardzo wielu źródłach znalazłam, że świąd jest często zapowiedzią, na kilka miesięcy a nawet lat, wystąpienia choroby nowotworowej. Boję się, bo niespełna 2 lata temu na raka tkanek miekkich zmarła moja Mama. Sama jestem w tej chwili osobą dosyć mocno znerwicowaną, ale nigdy wcześniej , poza tymi 2 razami nie występował u mnie tak silny świąd skóry. Dodam jeszcze, że nie towarzyszyły temu żadne wysypki, nie używałam też innych środków do prania bielizny, które mogłyby mnie uczulać. Bardzo się boję, że ten świąd może być zwiastunem jakiejś poważnej choroby. Czy macie może jakąś wiedzę na ten temat, którą moglibyście się ze mną podzielić???
napisał/a: ~Anonymous 2014-03-09 11:16
W ten sposób też manifestuje się reakcja na alergeny pokarmowe. Warto przeprowadzić testy wykluczające alergię. Pozdrawiam.