Świąd skóry, problemy z zasypianiem, bóle głowy

napisał/a: looser 2010-01-19 00:40
Witam! Ostatnio męczą mnie problemy zdrowotne. Przejawia się to wieloma czynnikami takimi jak swąd skóry ,problemy z zasypianiem, częste bóle głowy, ciągłe pragnienie , częste oddawanie moczu, apetyt też się zwiększył. I jeszcze do tego mimowolne ruchy ciała ,takie lekkie tiki chociaż odczuwam je co chwile. Myślałem ,że to cukrzyca bo w mojej rodzinie bo dziadek był cukrzykiem. W każdym bądź razie chyba niedługo pójdę zrobić badania na poziom owego cukru. Macie jakieś pomysły co to może być? Pozdrawiam
napisał/a: Bojownik73 2010-01-19 16:07
Looser!Rzeczywiście zwiększone pragnienie i częste oddawanie moczu to dwa z objawów rozpoczynającej się cukrzycy,jednka może byc po prostu tak,że suche powietrze,kt.mamy teraz w domach wpływa na Twoje pragnienie,a za tym Masz potrzebę częstszego oddawania moczu(przy cukrzycy to jest tak,że najpierw jest częstsze oddawanie moczu,a potem picie-organizm broni sie przed odwodnieniem).Te tiki to może byc np: brak magnezu w organizmi,co również mozna by było podciągnąć pod cukrzycę,gdyż cukromocz wiąrze się wypłukiwaniem z organizmu cennych mikroelementów i witamin.....
Co do problemów z zasypianiem,mogą mieć one związek ze świądem skóry( sama to przechodzę-mam niedoczynność tarczycy,kt.rónież wiąrze się ze świądem skóry).
Ogólnie,nie mogę stwierdzic jednoznacznie,że Mozesz miec cukrzycę,radze jak najszybciej rozwiać watpliwości robiąc szybkie i mało kosztowne badanie cukru w laboratorium,chyba,że przy okazji POKUSISZ SIĘ O MORFOLOGIĘ.....Życzę,aby Twoje podejrzenia nie potwierdziły się.Powodzenia!
napisał/a: looser 2010-01-19 20:21
Dzięki! Jutro albo po jutrze idę na badania. Btw pamiętam gdy robiłem morfologię około 3 miesiące temu miałem b. wysoki poziom fosforu 10 gdy max jest chyba 5 jednak po ponownym badaniu krwi było już w normie. Fakt faktem unikałem, jedzenia zawierającego duze ilosci fosforu. Pomimo unikania w tamtym czasie cukrów poziom rownierz był wysoki . Nie wiem może to mieć coś z tym wspólnego?
napisał/a: Bojownik73 2010-01-19 22:54
No niestety,wygląda na to,ze podwyższony poziom fosforu również może wskazywać na cukrzycę,a dokładniej pojawia się przy kwasicy przebiegajęcej z odwodnieniem:(.Czy schudłeś znacznie w ostatnim czasie pomimo nie ograniczania jedzenia,a nawet odwrotnie?
napisał/a: looser 2010-01-19 23:03
Zawsze byłem chudzielcem. Mam 16 lat więc ma na to wpływ ,że jeszcze rosnę. Zauwazyłem u siebie ,że mam ciągły apetyt. Co chwila muszę coś zjeść ,bo w brzuchu burczy. Tak np. jem 2x wiecej.
napisał/a: Bojownik73 2010-01-20 13:38
Koniecznie Zgłoś się do lekarza rodzinnego ze swoimi podejrzeniami.Jeśli to poczatrek cukrzycy Możesz być wkrótce w dużym niebezpieczeństwie-gdy cukier osiąga bardzo wysokie wartości istnieje poważne ryzyko śpiączki,przy czym ta graniczna wartość cukru może być różna-dla jednych jest to 600mg/dl,dla innych nawet ok.1000 .Nie Zwlekaj!Napisz koniecznie,gdy Bedziesz Wiedział coś więcej!
napisał/a: looser 2010-01-20 16:07
Byłem na pobraniu krwi. Wyniki są takie:
Glukoza wynik 65 (min.70 max 105.)
Magnez 2,4 (min 1,6 max 2,6)
napisał/a: looser 2010-02-24 23:50
Minęło trochę czasu, ostatnio byłem znów na morfologii i cukier wynosił 90. Ale do rzeczy problem czestego oddawania moczu i sporego pragnienia nie minął.Mam piski w uszach. To samo tyczy się tików. Mimo suplementowania magnezu (filomag b6, 2 opakowania) Ostatnio do tego doszło coś to trudno mi opisać słowami. Czuję się jakby mój mózg był "zmulony" tzn. cięzko mi się myśli. Czuję się tak jakby same powieki mi się zamykały, i to nie z powodu senności. Sam nie wiem co mi jest. Lekarze powiedzieli mi ,że to przez nerwice albo jakieś lęki. No ale trochę nie chce mi się w to wierzyć. Wiem na pewno jedno, zauważalnie widzę jak czuję się coraz gorzej z dnia na dzień. Ma kto jakieś rady? propozycje?
napisał/a: Frezerxyz 2016-05-10 23:03
Witam mam podobną sytuację jak się rozwiązała sprawa