Świąd skóry głowy

napisał/a: paulie1 2010-11-19 09:40
Witam, mam bardzo poważny problem. Otóż ostatnio swędzi mnie głowa. Przed dwoma miesiącami miałam wizytę u dermatologa, poszłam tam z twarzą a otrzymałam receptę na szampon, tylko troszkę tańszy a drugi musiałam opłacić w 100%. Po kuracji 2 tygodniowej(miała przebiegać maks. do 4 tygodni) dostałam tak strasznego uczulenia na głowie, ból nie do odpisania. Nie mogłam spać z tydzień, drapałam się do krwi, straszne bóle, krosty. Kupiłam szybko szampon dla dzieci z rumiankiem i pomogło. I dziś minął jakiś czas i znów mnie swędzi ta skóra na głowie. Mam włosy z tendencją do przetłuszczania, używam też innego szamponu również dla włosów przetłuszczających się / normalizujący szampon z Joanna.

Mogłabym również kupić inny szampon specjalistyczny, ale mnie nie stać już. Na leczenie 4 tygodniowe szamponami zapłaciłam prawie 100 zł. A nie pomogły, tylko zaszkodziły. I teraz mam kupić kolejne za 100 zł i podobnie ma się to skończyć? Nie da się np. leczyć skóry głowy naturalnymi szamponami, z rumiankiem, lawendą, łagodny dla skóry.

Ale wiecie co? Od stania w zimnym pomieszczeniu ten szampon z Joanna zrobił się niczym galareta. Ale pieni się ładnie i pachnie. Czy ja mogę go używać dalej?

Może powinnam coś jeść, nie wiem pić jakieś ziółka żeby skóra tak nie swędziała to jest wydaje mi się uczulenie na szampon albo zepsuty już szampon, czy mogą mi Państwo pomóc?

Czy picie 2 litrów dziennie dobrej wody mineralnej mogłoby mi pomóc?
Jakieś warzywa specjalne, dania, koktajle, jogurty?


Proszę o pomoc! Jestem zdesperowana.
napisał/a: piotrosiama 2010-11-19 12:11
Wiesz nie bardzo zrozumiałam - poszłaś do dermatologa z problemem na twarzy a dostałaś szampon ?
No cóż prawdopodobnie uczuliłaś się na jakiś składnik w nim zawarty. W takiej sytuacji nie radziłabym używać szamponów z dodatkiem ziół. Do mycia głowy stosuj po prostu przez jakiś czas żółtka kurze.
napisał/a: paulie1 2010-11-19 12:40
Chodzi mi o to, że dermatolog zauważyła u mnie stan zapalny na skórze głowy.

Teraz skóra mnie piecze i mam tam ropne zapalenia, a więc mam używać żółtka kurze? Ale mniej więcej Pani Doktor na czym to polega, czy jajka z supermarketu się nadają?
napisał/a: piotrosiama 2010-11-19 13:04
Lekarzem nie jestem i na forum nie znajdziesz dermatologa. Najlepsze byłyby oczywiście jaja "wsiowe" ale może być z tym problem więc wystarczą ze sklepu. Nie będzie chemii do mycia włosów więc powinno pomóc. Roztrzepaj w miseczce żółtka i polewaj nimi głowę wmasowując w skórę i włosy. Dobrze by było też stosować przegotowaną wodę. Trochę z tym zabawy ale warto.