Swędzenie w okolicy pochwy

napisał/a: ~Anonymous 2010-11-07 17:53
Mniej wiecej wczoraj popołudniu poczułam swędzenie między wargami sromowymi. Na początku to zignorowałam - przecież każde miejsce może czasem zaswędzieć. Jednak wieczorem świąd się nasilił. Miałam problem z zaśnięciem, jednak w końcu jakoś mi się udało. Rano zapomniałam o tym, ale kiedy sie załatwiłam, swędzenie wróciło :/ Póżniej pojawił się upław. Zauważyłam też że wargi sromowe sie zaczerwieniły... I cały dzien mnie już swędzi, raz mocniej a raz słabiej -.-
Czy to może być coś poważnego? :(
napisał/a: wild-horse 2010-11-07 17:58
A co robiłaś wczoraj? Czy swędzeniu towarzyszy zaczerwienienie okolic intymnych? Czasem swędzenie i pieczenie występuje po uprawianiu sportu, np. jazdy na rowerze (mówię z własnego doświadczenia ;p)

Możesz się podmywać delikatnymi preparatami do higieny intymnej, albo naparem z rumianku.
napisał/a: piotrosiama 2010-11-07 18:05
Z rumiankiem to bym była ostrożna bardzo wiele osób uczula się na wyciąg z tego zielska.
Anett - prawdopodobnie jest to grzybica możesz kupić kren clotrimazolum lecz skuteczniejsze są środki na receptę. A masz partnera - bo jeśli tak to i on musi się leczyć, gdyż inaczej będziecie się wzajemnie zarażać.
napisał/a: motylek.2 2010-11-07 18:25
Mysle ze clotrimazol krem pomorze tylko powieszchownie , wiec musisz udac sie do lekarza on przepisze ci cos skuteczniejszego.Moze globulki clotrimazol badz spróbuj apivaginum sa to globulki na rózne infekcje (świad , pieczenie ,zaczerwienienie,czy upławy )
napisał/a: eloelo 2010-11-08 13:45
witam, u mnie w podobny sposób zaczyna się infekcja grzybicza, kiedyś czekałam az samo przejdzie albo się rozwinie. Niestety zbyt często rozwijało sie bardziej i prawie zawsze kończyło się u lekarza. Od jakiegoś czasu przy lekkim swędzeniu zakładam lactovaginal na noc i stosuję clotrimazolum maść.Po kilku dniach włączam provag.Dopiero jak to nie pomaga to ide po silniejsze leki do lekarza. Jesli już pójdziesz do ginekologa to najlepiej zacząć leczenie od posiewu z pochwy, wtedy masz pewność co jest przyczyną infekcji.
napisał/a: ~Anonymous 2010-11-08 15:41
Tak, swędzące miejsce jest lekko zaczerwienione.
Nie uprawiałam sportu i nie mam partnera.
Teraz swędzeniu na przemian towarzyszy pieczenie ://
A czy ten clotrimazolum mogę kupić bez recepty?
napisał/a: piotrosiama 2010-11-08 15:45
Tak dostaniesz, ale są skuteczniejsze środki przepisywane na receptę. Możesz poprosić nawet i rodzinnego o tabletki dopochwowe Clotrimazolum.
napisał/a: ~Anonymous 2010-11-08 15:48
A czy jeśli pójdę do lekarza po te środki na receptę to czy konieczne będzie przebadanie? I jeśli tak, to jak ono wygląda?
napisał/a: piotrosiama 2010-11-08 15:51
Gin to będzie chciał zbadać a rodzinnemu wystarczy powiedzieć o objawach. Ja tak nie raz robię, ale muszę mojej rodzinnej podawać nazwę leku.
napisał/a: ~Anonymous 2010-11-08 15:58
A czy możliwe jest że objawy same przejdą?
Bo jeśli może to być niegroźny, krótkotrwały objaw to wolę poczekać. A tak to będę musiała porozmawiać z mamą i poprosić o zapisanie do lekarza. A ja nie wiem jak jej to powiedzieć :/
napisał/a: piotrosiama 2010-11-08 16:01
Zastosuj krem o tej samej nazwie - dostaniesz bez recepty, no ale jeśli nie pomoże to trzeba będzie dopochwowo.
napisał/a: ~Anonymous 2010-11-08 16:03
Dziękuję za porady :) Mam nadzieje że się do nich dostosuję i że podziałają xd