swedzenie w miejscach intymnych

napisał/a: luz 2007-08-28 14:33
mam 15 lat i nie bylam jeszcze u ginekologa....a odczuwam wlasnie to swedzenie w miejscach intymnych i moze to przez to ze depilowalam sie tam...( nie wiem co mam robic...
napisał/a: Kasienka84 2007-08-28 15:06
Swędzenie może być na skutek depilacji. Też czasem tak mam. nienapisałaś czy wystąpilo to tuz pod epilacji czy może wcześniej, czy masz jakies krostki, czy odczuwasz pieczenie przy oddawaniu moczu. pomocna będzie maść Clotrimazolum. Ja zawsze jak swędzi to smaruje się nią. jest bez recepty i wlasnie na cos takiego. Ale jeśli zauważasz jakąs nieprzyjemną wydzielinę i inną niż zwykle to powinnaś wybrać się do ginekologa. Moze to także być infekcja
napisał/a: mirra-streetcom 2007-08-28 15:33
Może to też być infekcja, powiedzmy drożdżakowe zapalenie pochwy, dlatego radzę Ci pójście do ginekologa.
Grzybicy możemy nabawić się podczas korzystania z basenu, podcierania się ręcznikiem, który służy też do innych części ciała i np. nie jest tylko nasz. Korzystanie ze wspólnych środków czyszczących to też nie najlepszy pomysł.
Co mogę Ci poradzić, ano to, że powinnaś dbać o swój ekosystem w pochwie. W pochwie znajdują się pożyteczne dla nas pałeczki kwasu mlekowego, ktore nas bronią. Po wyleczeniu tej infekcji, stosuj preparaty, które je zawierają. Polecam Ci probiotyki, po pierwsze mają w sobie pożyteczne drobnoustroje, a poza tym są rekomendowane przez WHO. Oczywiście nie wszystkie są takie dobre. Ja polecam LaciBios femina, który zawiera dwa szczepy pałeczek kwasu mlekowego:
Lactobacillius rhamnosus GR-1 oraz Lactobacillius reuteri RC-14 , w proporcji 50%. Jest bez recepty a to chyba najważniejsze? Ja stosowałam LaciBios femina dzięki temu, że byłam wybrana przez Streetcom i dostałam za darmo. Polecam Ci, bo używanie nie jest kłopotliwe, łyka się po prostu jedną tabletkę dziennie:). Ja brałam podczas "prób" przez miesiąc i mnie nie zawiodło.
Co jeszcze mogę Ci polecić: majtki noś bawełniane, z żadnych tworzyw sztucznych.
To wszystko. Głowa do góry:)