Swędzenie stóp i dłoni.

napisał/a: Pat20 2010-06-04 12:15
Witam. Otóż ostatnimi czasy mój problem staje się z dnia na dzień bardziej poważny. Wszystko zaczęło się od swędzenia jednego miejsca na skórze pokrywającą prawą kość piszczelową. W sumie aż tak bardzo mi to nie przeszkadzało, jednak od dwóch dni strasznie swędzą mnie stopy i dłonie. Po każdym drapaniu początkowo piecze i na nowo swędzi. Obecnie przechodzę grypę jelitową, ale swędzenie wyczuwałem dzień przed rozpoczęciem choroby. Na skórze nie widać żadnych zaczerwienień, czy wysypek. Skóra ma normalny kolor i nie widać na niej nic niepokojącego. Tylko to swędzenie. Czytałem trochę o świerzbach, czy świądach, ale wydaje mi się, że to chyba nie to. Jak myślicie, co to może być? Czy swędzenie ustąpi?
napisał/a: Agusia1982 2010-06-04 15:17
Nie zmieniałaś ostatnio proszku albo płynu do płukania?
Może to być uczulenie ale na co nie wiem.
Spróbuj zastosować ,żel Fenistil i zobacz jak po tym będzie wyglądała sprawa.
napisał/a: Pat20 2010-06-04 15:40
Nazywam się Patryk. :)
Teraz dostałem wysypki na rękach i nogach, od kolana w dół.
Kupiłem i wypiłem wapno "Calcium Alergo PLUS". Swędzenie ustało. Ale pojawiły się te plamki.
napisał/a: Agusia1982 2010-06-04 16:24
Jak wyglądają te plamki?
napisał/a: marinna 2010-06-12 19:58
Witam,
Podobna przypadłość mnie gnębi. Swędzą dłonie od wewnętrznej strony. Początkowo myślałam, że jakiś komar mutant mnie w nocy pogryzł, ale po dwóch dniach drapania dłoni prawej zaczyna mnie swędzieć dłoń lewa:(
Zaraz łyknę wapno, mam nadzieję na ulgę.
napisał/a: marinna 2011-05-21 22:03
To chyba jakaś alergia albo cuś?
Prawie po roku mam podobne dolegliwości, swędzi stopa od wewnętrznej strony. Spuchła :(