Swędzenie skóry głowy a stres

napisał/a: angelikaanna1 2015-09-16 15:26
Witam! Od pewnego czasu swędzi mnie skóra głowy. Nie widać na niej żadnych zmian. Bardzo się stresuję. Czy to może być powodem? Byłam u dermatologa, który powiedział, że stres nie jest bezpośrednią przyczyną swędzenia, może jednak nasilać występujący już problem.
napisał/a: piotrosiama 2015-09-16 15:41
Tak - stres zdecydowanie może nasilać takie objawy.
A powiedz jak "opiekujesz" się skórą głowy czyli : jak często myjesz głowę, czym, czy stosujesz jakieś środki do stylizacji, używasz suszarki itp.
napisał/a: angelikaanna1 2015-09-16 15:46
Czy może je nasilać, czy może być bezpośrednio ich przyczyna?
Nie jest ważne jakie stosuję kosmetyki, bo skóra swędziała tak samo przy łagodnych szamponach, jak i przy tych drogeryjnych. Włosów nie suszę, nie prostuję, więc to również nie jest przyczyną. Jedynie ten stres mnie niepokoi :(
napisał/a: piotrosiama 2015-09-16 19:43
A widzisz i tu się mylisz - podaj jakie stosujesz kosmetyki.
Czy to swędzenie nie pojawiło się przypadkiem po wizycie u fryzjera, farbowaniu włosów itp - strasznie jesteś oszczędna w podawaniu szczegółów.
napisał/a: angelikaanna1 2015-09-16 20:21
Chciałabym uzyskać odpowiedź na moje pytanie, to mnie najbardziej nurtuje :)
Nie farbuję włosów i wszystkie inne opcje wykluczyłam. Głowa swędzi mnie od około 3 lat, od czasu, kiedy pojawił się u mnie stres.
napisał/a: piotrosiama 2015-09-16 22:23
Hmm... Ty swoje a ja swoje - nie chcesz podać jakich używasz kosmetyków więc trudno do końca powiedzieć gdzie leży przyczyna tego świądu.
Powiem tak : myj głowę przez jakiś czas szarym mydłem /woda ciepła ale nie gorąca/ i ostatnie płukanie wodą z octem.
Daj znać czy poczułaś poprawę.
Pozdrawiam i nie stresuj się.
napisał/a: barbarap 2015-09-17 20:38
A czy na ten stres coś brałaś?? Piłaś melisę itp., jeśli tak to czy była różnica?