swedzenie pod pachami

napisał/a: iknow 2010-04-18 21:58
Witam, mam taki problem od okolo tygodnia swedza mnie pachy nie caly czas ale to sie powtarza codziennie, miejscami sa czerwone i zauwazylem jakies chrosty 2-3 moze wiece, niewiem gdzie mialem to zalozyc czy w dziale dermatolog czy alergolog, ale uznalem ze to drugie bo swedzi jak cholera czasami.na czas 2 dni juz przestalem uzywac dezodorantow zeby sprawdzic czy bedzie dalej to samo, narazie bez zmian .
napisał/a: kiszka 2010-04-22 22:33
miałam to samo, okazało się ze to alergia na pasek nawilżający na maszynkach do golenia.

obecnie uzywam pez paskow i problemu nie ma.

mozesz sobie podsypac na noc pudrem lub mąką ziemniaczaną

pozdrawiam :)
napisał/a: acedia1 2011-06-07 08:43
Odświeżam temat.

Ja również mam problem ze swędzącymi pachami, niestety zaniedbałam ten problem, myślałam, że samo przejdzie, ale nie przeszło i teraz to już jest dramat. Mam z 20 krostek pod jedną i pod drugą pachą, swędzą, nie ma w nich ropy, ale jak rozdrapie to leci krew. Smarowałam Tribiotic i jakąś maść na problemy skóry, ale nie widać efektów. Używam Blokera Ziaji i golę się co 2 dni. Zastanawiam się czy mogę mieć uczulenie na Blokera, nigdy nie miałam takiej przypadłości. Dodam, że nadmiernie się pocę i nawet czasem Bloker nie pomagał. Postanowiłam na razie odstawić golenie się i Blokera. Siedzę teraz z wysmarowanymi pachami Tribiotic'em. Lekarz rodzinny mi nie pomoże, a do dermatologa będę musiała czekać od 1 miesiąca do 3.
Proszę pomóżcie mi, może Wam jakaś maść pomogła lub jakieś domowe sposoby? Słyszałam coś o mące ziemniaczanej.