Swędzenie nóg

napisał/a: EmiLipi 2011-05-01 20:50
witam serdecznie:) mam 24 lata i mam problem.. w załączeniu jest fotka.. ale zacznę wszystko od początku... od 13 roku życia strasznie zaczęły mnie swędzieć mnie nogi... tak po prostu nie po jakimś konkretnym jedzeniu... po dłuższym drapaniu pojawiają mi się ślady na nogach tak jakbym wywaliła się na asfalcie i obtarła sobie nogę... ale to od drapania to powstaje... po wygojeniu się rany pozostają mi blizny... placki/ łaty po ranie.. a następnie zaczyna mnie swędzieć właśnie ten placek bliznowy... ostatnio zauważyłam, że na prawej nodze po prawej stronie łydki pojawiły się jakby bąbelki które strasznie swędzą... czasami mnie nogi swędzą tak bardzo, że drapię się nożyczkami, ekierką lub czymś sztywniejszym niż ludzkie paznokcie... jak rozdrapię to wypływa z rany osocze... tak mi się wydaje, że to osocze..jest przejrzyste i lepki i tworzą się jakby bąbelki z tego płynu... co mam robić lekarze chyba już uważają, że symuluje... nie wiedzą co mi jest... leki nie pomagają... co mi dolega?
napisał/a: piotrosiama 2011-05-01 22:12
Witam - u jakich lekarzy konsultowałaś problem, czy miałaś oceniany stan wątroby, tarczycy, poziom glukozy, czy pobierano do oceny wymaz, jakie inne badania były przeprowadzane ?
napisał/a: EmiLipi 2011-05-01 22:33
u 3 dermatologów( dwaj w Warszawie jeden w Poznaniu) tak wątrobę miałam badaną jak brałam dużo silnych antybiotyków w psychiatryku jak byłam po próbie samobójczej i jest ok, tarczyca nie badana, glukoza w normie. a tak to na oko byłam leczona maściami i oczywiście zyrtec i clarityne, telfast 120 i 180, detromycyna, maści robione nawet miałam w trakcie zaostrzenia objawów plastry na grzybicę nowej generacji (w tej chwili nie pamiętam nazwy) i tak mogłabym jeszcze trochę wymieniać... leków na alergię nie mogłam brać bo jak brałam to nie mogłam rano do szkoły wstać bo były za silne- usypiały mnie... nigdy nie miałam robionych testów alergologicznych bo jak to lekarka stwierdziła w mojej rodzinie występują pospolite alergie( na nikiel, uczulenie na słońce, moja starsza siostra miała w dzieciństwie AZS) ja w dzieciństwie przechodziłam liszaja zakaźnego...
napisał/a: piotrosiama 2011-05-01 22:56
Powinno się pobrać do oceny wymaz bo tak to leczą Cię na "oko". A testy alergiczne powinnaś jednak zrobić.
napisał/a: EmiLipi 2011-05-01 23:17
ja chciałam mieć testy na alergię zrobione ale alergolog powiedziała że to nic nie wykaże...a nie mam kasy aby iść prywatnie na testy... czego wymaz mam zrobić?
napisał/a: piotrosiama 2011-05-01 23:48
zeskrobina z tej zmienionej skóry, a alergologa to masz tylko jednego ?
napisał/a: EmiLipi 2011-05-02 00:17
do tej pory tak... ale jadę do wawy po moją dokumentację medyczną i pójdę do innego.. teraz ta zmiana wygląd jak na zdjęciach... to już tylko strupy..
napisał/a: EmiLipi 2011-05-02 00:19
ale tam nie ma co skrobać... tam jest żywe mięso i to osocze..później robi się strup i znika po jakimś czasie... potem już tylko placek bliznowaty zostaje..ale to dermatolog zrobi czy jak coś takiego się pojawi to mam iść do lekarza pierwszego kontaktu??? i czy mam o to poprosić czy lekarz sam mi to zaproponuje...?
napisał/a: piotrosiama 2011-05-02 00:32
Jak będziesz w W-wie to spróbuj udać się na konsultację do kliniki Dermatologicznej przy Koszykowej. Przyjmował tam kiedyś dobry dermatolog bułgar z pochodzenia o nazwisku Petkov może jeszcze tam pracuje a jak nie to przyjmuje w przychodni na ul. Fieldorfa.
napisał/a: EmiLipi 2011-05-02 00:49
ale ja w Wawie będę tylko 2 dni.. z czego jednego polowa to dojazd i matura... ok postaram się do niego dostać... powinnam najpierw się zapisać na wizytę czy mnie przyjmie bez kolejki????
napisał/a: piotrosiama 2011-05-02 01:01
poszukaj na stronie warszawskiej - dermatolog Petkov, znajdziesz kontakt i po prostu zadzwoń.
napisał/a: Luizka 2012-01-24 15:48
Jak już coś będziesz więcej wiedziała, to się odezwij proszę, bo am dokładnie to samo:)