Swędzenie między palcami u rąk

napisał/a: Syla31 2014-09-25 09:42
witam , od jakiegoś czasu mam problem z rękoma. Zaczęło się od tego ze odparzylo mi się pod obrączką na palcu ale nie nosiłam kilka dni i zeszło .Natomiast za jakiś czas u lewej ręki miedzy trzecim palcem i zaczęła mi się rozbić wielka czerwona swędząca plama i to przeniosło się już na miedzy czwartym a piątym palcem i rownież. U drugiej ręki miedzy trzecim a czwartym palcem. Strasznie to swędzi i łuszczy się skóra wyczuwam rownież mała wysypkę na tym palcu i ona właśnie swędzi . Byłam u lekarza on stwierdził ze to świerzb mi się wydaje ze to drożdżyca czytałam dużo w internecie o tym i oglądałam zdjęcia . Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2014-09-25 12:03
Spróbuj smarować kremem Clotrimazolum - jest dostępny bez recepty. Daj też znać po kilku dniach jakie są efekty.
napisał/a: Syla31 2014-09-25 15:23
Bardzo dziękuje za odpowiedź. Mieszkam za granica mam nadzieje ze w tutejszej aptece dostanę te maść :)
Pozdrawiam
napisał/a: Syla31 2014-10-02 13:16
Syla31 napisal(a):Bardzo dziękuje za odpowiedź. Mieszkam za granica mam nadzieje ze w tutejszej aptece dostanę te maść :)
Pozdrawiam

Witam ponownie dostałam ta maść i smaruje prawie tydzien i na początku były efekty ale zaczęło mnie to strasznie bolec o rownież zaczęła mnie swędzieć lewa powieka :( oraz kącik wew oka lewego. Miał ktoś cos takiego co ja mam z tym zrobic :(
napisał/a: Patyczek2 2014-10-03 13:52
Oj, no to niestety może być grzybica albo coś gorszego... Ale jeśli lekarz rozpoznał świerzb, to czemu wątpisz w tę diagnozę? Maść przeciwgrzybicza nie pomogłaby Ci na świerzb... Nie wiem tylko czy świerzb przeniósłby się na oko... W sumie to z okiem nie ma żartów... Wybierz się może do innego lekarza.
napisał/a: Syla31 2014-10-03 23:50
Patyczek napisal(a):Oj, no to niestety może być grzybica albo coś gorszego... Ale jeśli lekarz rozpoznał świerzb, to czemu wątpisz w tę diagnozę? Maść przeciwgrzybicza nie pomogłaby Ci na świerzb... Nie wiem tylko czy świerzb przeniósłby się na oko... W sumie to z okiem nie ma żartów... Wybierz się może do innego lekarza.


Witam dostałam od lekarza maść na świerzb zastosowałam ja ale widziałam poprawy . Z tego co czytałam w necie to nie jest świerzb raczej właśnie to grzybica tylko mam nadzieje ze nic gorszego ;) w poniedziałek ponownie wybieram się do lekarza hmm ciekawe co teraz stwierdzi ;)

Dziękuje i pozdrawiam
napisał/a: Syla31 2014-10-10 16:37
piotrosiama napisal(a):Spróbuj smarować kremem Clotrimazolum - jest dostępny bez recepty. Daj też znać po kilku dniach jakie są efekty.

Witam ponownie używam dwóch maści Pevaryl oraz Dermovat dostałam od lekarza na te moje dłonie i zastanawiam sie jak długo mam je stosować jeden lekarz mowi 10 dni drugi ze dwa tygodnie chce to wyleczyć do końca.
Proszę o podpowiedź . Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2014-10-10 16:46
Dermovate - to w kierunku łuszczycy i nie powinno się tego stosować dłużej niż 2 tyg.
Odnośnie Pevarylu - popytaj farmaceutę ja tego nigdy nie stosowałam.
napisał/a: Syla31 2014-10-10 22:34
piotrosiama napisal(a):Dermovate - to w kierunku łuszczycy i nie powinno się tego stosować dłużej niż 2 tyg.
Odnośnie Pevarylu - popytaj farmaceutę ja tego nigdy nie stosowałam.

Dziękuje za pomoc :)