Swędzenie całego ciała bez widocznych zmian, zmiany penisowe

napisał/a: njuskul 2013-11-06 22:10
Witam,

Od około 2 miesięcy borykam się z problemem "czerwonych plamek". Gdy pierwszy raz pojawił się na penisie to próbowałem go wycisnąć, myśląc, że to jakaś ropna krosta...ale niestety nie przyniosło to rezultatu. Później plamki zaczeły się mnożyć i pojawiać się również w innych miejscach. Głównie są to okolice odbytu, moszna, ale także zaobserwowałem ostatnio jedną obok pachy i na zgięciu kolana. Objawów żadnych nie mam, z tym że te plamki czasami nieznośnie swędzą (oraz swędzi mnie całe ciało, a nie ma na nim żadnych śladów). Byłem u lekarza ogólnego, a następnie dermatologa, ale uskarżałem się na swędzenie ciała. Lekarz przepisał jakieś balsamy, a na tajemnicze plamki maść triderm. Niestety efektów nie dostrzegam.
Plamki pojawiają się i samoistnie znikają po 1-2tyg, ale w okolicy gdzie była wcześniej pojawia się nowa i tworzy takie błędne koło...
Swędzenie nasila się po kąpieli, oraz po obfitych posiłkach (mimo iż unikam słodyczy, alkoholu i innych sprzyjającym rozwojowi grzybicy jedzeniu). Ostatnio swędzi mnie nawet tył głowy!
Nie wiem czy to grzybica, czy też coś innego, ale swędzenie organizmu doprowadza mnie do szału, a te plamki na penisie powodują, że wstydzę się zbliżenia z kobietą. Mam 22 lata. Dołączam zdjęcia, aby łatwiej było rozpoznać problem. Mam nadzieję, że mi pomożecie:(!!

http://i41.tinypic.com/iozs05.jpg

http://i44.tinypic.com/ej6gpf.jpg
http://i39.tinypic.com/2lncvgp.jpg

zdjęcia pozostawiam w postaci linków w obawie przed najmłodszymi, którzy mogliby przypadkiem odwiedzić ten wątek...
napisał/a: joannanr1 2013-11-06 22:22
Gdyby się udało to najlepiej byłoby zrobić posiewy z tych miejsc.Wtedy byłoby wiadomo z czym walczyć.
napisał/a: joannanr1 2013-11-06 22:29
Możesz spróbować maść clotrimazolum , dostaniesz w aptece bez recepty.Jeżeli to są zmiany spowodowane przez grzyby to powinna pomóc.
napisał/a: njuskul 2013-11-06 22:46
Tej maści używalem na początku problemu (kiedy miałem 1,2 plamki) i nic nie pomagała.... Ale jak załagodzić swędzenie całego ciała (dosłownie każda część mnie swędzi- czasem nawet ucho!). Aptekarka poleciła mi wczoraj nizoral, ale po umyciu się nim wczoraj i dzisiaj efekty są wręcz nasilone...
napisał/a: joannanr1 2013-11-07 08:25
Nie mam niestety pojęcia , jeżeli nie da się zrobić posiewów to pomyślałabym o
-świerzbie (świąd przy świerzbie nasila się po kąpieli)
-chorobie wenerycznej (wszystko zaczęło się od okolic intymnych)-oczywiście jeśli istniała okoliczność , że mogłeś się zarazić
Na Twoim miejscu wybrałabym się do urologa wenerologa.pozdrawiam
napisał/a: Tomek1987 2014-12-24 12:48
Hej @njuskul.
I jak ostatecznie poradziłeś sobie z tym problemem? Ja mam takie same objawy jak Ty, swędzenie całego ciała, najczęściej po kąpieli, a także w nocy, a jeśli chodzi o wykwity, to są widoczne właśnie tylko na penisie... Próbowałem już leczyć różnymi sposobami. Podejrzewałem też świerzb, ale Infectoscab nie pomógł, jak na razie... Nie mam już pomysłów, lekarz niestety też:/
napisał/a: bitoni 2016-08-02 15:16
witam, wie ktos co to była za choroba?
napisał/a: vdcn 2016-12-16 00:15
Witam!

Czy wiadomo co to było?? Niestety mam podobne zmiany. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź!!
napisał/a: Vattier 2016-12-16 03:09
vdcn - na moje oko to mięczak zakaźny. Tak czy siak czeka Cię wizyta u dermatologa. Niektóre zmiany skórne wyglądają podobnie, więc zawsze trzeba oceniać cały obraz kliniczny wraz z objawami.
napisał/a: vdcn 2017-01-03 17:53
Ok, dzięki wielkie za odpowiedź!
Byłem u dermatologa i raczej postawił na atopię + zapalenie mieszków włosowych (mnie swędziało prawie całe ciało - nie tylko miejsca intymne). Przepisał Advantan maść i do tego zalecił smarowanie się balsamem uzupełniającym lipidy (XeraCalm) dwa razy dziennie i to rzeczywiście bardzo pomaga (choć pośladki dalej trochę swędzą).

Niestety jeśli smaruję się tym balsamem raz dziennie, to efekt jest dość słaby i świąd wraca :( Smarowanie się dwa razy dziennie jest niestety uciążliwe, a do tego drogie (tubka balsamu za 50 zeta, starcza mi maksymalnie na tydzień).... No ale co zrobić... Albo będę bulić na balsam, albo dalej mnie będzie swędzieć :( Jeszcze pół roku temu nie miałem problemu, a tu bam i jest atopia! Masakra z tymi uczuleniami :(((
napisał/a: piotrosiama 2017-01-03 20:45
Czy przed wystąpieniem tego swędzenia dotknął Cię jakiś stres, może środki do mycia i kąpieli są dla Ciebie niewłaściwe.