swędzące nogi

napisał/a: inkaa1 2011-07-10 23:27
Moim problemem są swędzące nogi. Praktycznie całe - a przynajmniej tam, gdzie są depilowane.
Największe swędzenie jest gdy włoski dopiero co odrastają. Nie idzie tego czasami wytrzymać i drapie się, aż powstają ranki. Kiedy włosy są dłuższe, swędzenie ustaje.
Depiluje się zazwyczaj maszynką, raz na jakiś czas depilatorem.
W sumie zaczęło się to jakieś 3 lata temu po powrocie z wilgotnej Holandii - ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ.
Nogi staram się oczywiście balsamować, żeby nie były suche, ale nie za wiele to pomaga. Nawet jak są nawilżone to potrafią swędzieć.

Są na to jakieś maści, kremy, może jakieś witaminy?
Proszę o odpowiedzi.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-07-11 23:48
A czy próbowała Pani woskowania?
napisał/a: baneta4 2011-07-12 02:21
tez tak mialam kilka razy. pare lat temu, zauwazylam, ze swedza gdy po ogoleniu splukiwalam nogi dosc ciepla woda, wiec od tamtej pory wole chlodniejsza wode. no i kilka tygodni temu gdy kupilam pianke do golenia (nie pamietam jakiej firmy) i dostalam na nia uczulenia. a jesli chodzi o maszynke to wg. mnie ma ona znaczenie. ja uzywam gilette venus i polecam...
napisał/a: inkaa1 2011-07-12 11:08
próbowałam woskiem, ale samemu jakoś nie bardzo wychodziło.
depilator nie jest zły, tyle tylko, że aby go ponownie użyć trzeba trochę poczekać, bo tych najmniejszych włosków nie łapie, i wtedy jest najgorzej.
kiedy używam maszynek - to dosyć dobrych, przeważnie tych dla mężczyzn bo są jak dla mnie lepsze. zawsze smaruje nogi balsamem, ale nawet kiedy jeszcze balsam się nie wchłonie czuję okropne swędzenie w niektórych miejscach :/
ja rozumiem swędzenie takie, że człowiek się podrapie i przestaje, ale to co ja odczuwam to jest coś w stylu, że drapanie napędza kolejne swędzenie! Im bardziej się drapię tym bardziej swędzi... i tak do czasu aż pod paznokciem mam krew.
napisał/a: baneta4 2011-07-12 14:04
a moze po prostu uzyj kremu do depilacji wloskow od weet...
napisał/a: inkaa1 2011-07-12 14:52
Tego też już próbowałam :D
Po pierwsze, mam ten typ włosów, które nie nadają się do depilacji kremami, bo nie wszystkie od tego schodzą. Poza tym jest to strasznie drogie, kiedy trzeba by było używać co drugi dzień :/

Myślicie, że smarowanie witaminą A by coś pomogło?
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-07-13 00:54
Proszę spróbować wziąć porcję wapna musującego zaraz po/tuż przed depilacją i po zabiegu schłodzić nogi - zimna woda, balsam chłodzący. Na pewno zmniejszy świąd.
napisał/a: Bkinga20 2019-07-23 17:55
Hej, czy dalej masz problem z nogami? Czy już sie pozbyłaś tego problemu?
Piszę, ponieważ mam ten sam problem, swędzenie zawsze jest okropne, a bez drapania do krwi się nie obejdzie..
Czy jeśli pozbyłas sie problemu napiszesz jak to zrobiłas?