Swędzące krosty na pachwinach i pod pachami

napisał/a: tadeooo 2010-07-05 18:50
Witam od kilku tygodni zauważyłem u siebie na pachwinach czerwone krostki strasznie mnie to swędzi, myję się codziennie więc to chyba nie od tego że tego nie robie próbowałem już talków oraz kremu "sudokrem" nic mi to nie pomaga. Proszę o porade co to może być, mogę wysłać zdjęcie na PM-a żeby można było to zobaczyć może ktoś już to miał i będzie wiedział co to jest i jak się z tego wyleczyć.
napisał/a: piotrosiama 2010-07-06 02:12
Witam !
A jakich środków używasz do mycia ? Czy golisz bądź depilujesz te miejsca, jeśli tak to co do tego używasz ?
napisał/a: tadeooo 2010-07-06 18:57
Witam używam żeli pod prysznic oraz mydeł w płynie różnego rodzaju, jeżeli chodzi o golenie to nie nic tam nie golę.
napisał/a: piotrosiama 2010-07-06 19:41
To tak wygląda jakbyś miał alergię na któryś z tych środków. Może zdecyduj się na jeden dla skóry alergicznej. W dobrej drogerii doradzą Ci najlepszy.
Pozdrawiam
napisał/a: doloress10 2010-07-07 15:38
konieczne będzie odstawienie żeli do mycia ciała i zastąpienie ich zwykłym szary mydłem "Biały Jeleń" za 2 zł. Możesz mieć alergię na składnik w żelach - tzw. Sodium Laureth Sulfate (często wywołuje stany zapalne szczególnie tam gdzie skóra jest najcieńsza). Na noc mozesz smarować podrażnione miejsca zwykłym kremem nivea albo maścią linomag w niewielkiej ilośc. Dobrze też robi wywar z siemienia lanianego przyłozony na jakimś gaziku do podrażnionych miejsc. pozdr. Pij też wapno 2-3 razy dziennie.
napisał/a: tadeooo 2010-07-09 21:51
dzieki za porady dostosuje sie i zobaczymy co z tego wyjdzie dzieki jeszcze raz