Swędzące krosty na głowie

napisał/a: czybit161 2011-07-07 09:17
Witam. Otóż od dnia wczorajszego zaczęła mnie mocno swędzieć głowa. Powstały na niej jakieś dziwne krosty z strupami najprawdopodobniej zostałem zarażony przez kogoś ze względu na to, że kontaktuję się z dość dużą grupą osób w wyniku czego często dochodzi do kontaktu z tymi osobami podając rękę. Kosmetyków tych samych firm używam od lat więc możliwość alergii wykluczam. Chciałbym pójść do dermatologa z jakąś już wiedzą lub może ktoś ma dla mnie lek to zawsze można podejść do rodzinnego, aby przepisał. Pozdrawiam

Zdjęcia jak to wygląda:

Cała głowa:
http://imageshack.us/photo/my-images/69/s7300663.jpg/

Zbliżenie krosty w oryginalnym rozmiarze:
http://imageshack.us/photo/my-images/30/cm2b.jpg/
napisał/a: pablo16 2011-07-07 10:51
moze za malo myjesz wlosy?tez takie cos mialem gdy nie mylem zbyt czesto wlosow teraz myje codziennie przynajmniej raz na dzien i ani lupiezy nic nie mam zadnych krostow poprostu zdrowa skora na glowie.
napisał/a: czybit161 2011-07-07 11:14
no niestety to nie to głowę myję 2 razy dziennie :))
napisał/a: alchemik1 2011-07-07 13:28
Wygląda to na pochodzenie bakteryjne. Możesz potraktować to na start Salicylolem, a najlepiej jeszcze połączyć to z jakimś dobrym płynem na skórę głowy zawierającym środek przeciwbakteryjny (antybiotyk, rezorcyna lub coś podobnego), tylko nie bardzo przychodzi mi żaden lek do głowy, więc przydałoby się skontaktować z lekarzem, by zapisał lek recepturowy. Nie wiem czy są też jakieś szampony z środkami antybakteryjnymi bo też mi nic nie przychodzi do głowy.
napisał/a: ~Anonymous 2011-07-07 14:02
Mi sie wydaje że to może być łojotokowe zapalenie skóry to się własnie objawia zółtymi krostkami jak w twoim przypadku do tego mocnym swędzeniem także czasami pieczeniem i właśnie te zmiany najczesciej umiejsowiają sie na owłosionych czesciach ciała tak jak w twoim przypadku głowie,ale nie jestem pewna tego musisz poczekać nan dermatologa
napisał/a: dafff 2011-07-08 12:03
Też mi to trochę podchodzi pod łojotokowe zapalenie skóry. Czy masz też te zmiany na granicy skóry z owłosieniem głowy i nad uszami ?
napisał/a: czybit161 2011-07-08 13:35
Daff niestety nie mam...dziś dostałem zalecenie od lekarza 1 kontaktu żeby smarować kremem nizoral
napisał/a: dafff 2011-07-08 17:12
To właśnie stety, skoro lekarz nie stwierdził Łojotokowego zapalenia skóry to sie ciesz :P
napisał/a: czybit161 2011-07-09 08:42
Miało być na szczęscie nie mam zamyślony byłem :))

Pierwszy dzień stosowania kremu i efekty dość znaczne czerwone plamy pogineły już praktycznie w połowie i żółte krosty tak samo zobaczymy za pare dni bo być może to tylko lekka reakcja organizmu na nowy środek