Swędzące krostki na ciele

napisał/a: misia72123 2013-04-22 11:51
Mam na ciele małe swędzące krostki przypominające pryszcze. Znajdują się na plecach, ramionach, brzuchu, na piersiach w okolicy gdzie akurat znajduje się stanik, pośladkach i udach, sporadycznie na rękach w okolicy zgięcia, rzadko na dekoldzie i szyji. Krosty są drobne,różowe z wydzieliną w środku. łatwo można wycisnąc i rozdrapać. Najbardziej nasilają się pod wpływem ciepła - podczas kąpieli jest ich więcej i bardziej swędzą, stają się jakby grubsze i gorsze do rozdrapania (głównie na udach i pośladkach jak akurat siedzę w wannie). W lato siedząc na słońcu pojawia się ta sama sytuacja ale na ramionach i rękach. Krosty te swędzą dopóki ich nie rozdrapię. Pojawia się plamka krwi i niewielki strupek. Goi się jak malutka ranka.Mam to już kilka lat. Wysypka ta na początku pojawiała się tylko w lato na rękach w okolicy zgięcia. Z czasem rozprzestrzeniła się prawie po całym ciele oprócz nóg. Myślałam że to są potówki i się nie przejmowałam ale problem ten robi sie coraz bardziej uciążliwy. Co to może być i jak to ewentualnie leczyć. Byłam u dermatologa, dowiedziałam się tylko, że może to być jakieś zapalenie skóry. Zanim pójdę na kontrolę chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o tym, bo lekarz nie jest zbyt wylewny :(
napisał/a: Diameter 2013-04-22 13:42
http://www.swierzb.net/objawy.php
Wszystko pasuje. Kurację leczniczą muszą przejść wszystkie osoby, z którymi miałaś kontakt. Dom powinien zostać starannie wymyty, ręczniki i ciuchy wyprane i odstawione na 2 tygodnie. Dla potwierdzenia polecam jak najszybciej wybrać się do dermatologa. Skoro masz to od kilku lat, to od kilku lat zarażasz inne osoby. Z domowych sposobów - podobno pomaga również polewanie ciała octem. Powodzenia w leczeniu.
napisał/a: misia72123 2013-04-22 21:35
"Świerzb najczęściej występuje na stopach, łokciach, kostkach na dłoniach między palcami, w okolicach pępka i brodawek, czasem w okolicach męskich i żeńskich narządów płciowych."
Też podejrzewałam świerzba ale te objawy nie zgadzają się. W tych miejscach wyżej wymienionych nigdy nie mialam krostek. Mam męża i dwoje malutkich dzieci - nie zarazili się.
Oglądałam różne zdjęcia z chorobą świerzba - moje krosty są kilka razy mniejsze.
napisał/a: karola1211 2013-06-23 14:03
Mam dokładnie ten sam problem. Póki co to szukam informacji w Internecie na ten temat, bo niestety dostać się do dobrego dermatologa niemal graniczy z cudem... Także będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje na ten temat.
napisał/a: adriana5wawa 2013-08-31 09:14
Podaję kontakt do osoby która na 100% pomoże w tym zakresie i dokładnie powie co to jest i dlaczego są z pełna diagnoza tel. kom. 535590708, pozdrawiam serdecznie *
napisał/a: Expert LeczPaznokcie 2013-09-19 11:11
Witam,
Trudno udzielić Pani obszerniejszych informacji nie widząc wykwitów. Radziłabym zadać więcej pytań dermatologowi w trakcie wizyty kontrolnej.