swędzące grudki na piersiach przy karmieniu dziecka

napisał/a: bastka79 2011-04-05 15:58
\witam

właśnie przebywam w szpitalu 6 dzień po porodzie i mam problem . na piersiach pojawiła mi się swędząca wysypka w postaci grudek koloru czerwonego lub jasnobrązowego najwięcej jest pod piersią i od strony pachy . bardzo swędząca przy dotyku. \Zaznaczę że w pierwszych dniach pobytu podobna wysypka ukazała mi się na ręcę nad nadgarstkiem i dalej tam jest a na pewno tą częścią ręki dotykałam piersi. \czy wysypki zaszkodzić dziecku podczas karmienia piersią ? pytam bo jestem całkowicie bezradna( brak w szpitalu dermatologa ) a wyobrażam sobie już różne świństwa typu : gronkowiec , paciorkowiec itp( choć zupełnie nie wiem jak one wyglądają ) i boję się że mogę zaszkodzić dziecku .
zaznaczam że piersi myję samą wodą lub szarym mydłem .
mój pobyt w szpitalu może portwać jeszcze kilka dni . jeżeli ktoś coś może mi poradzić to będę wdzięczna .
napisał/a: zuza7625 2011-04-05 16:04
No to lekarz dyzurny nie może nic poradzic?
Wiesz teraz jest okres pyleń moze to alergia na pyłki badz kontaktowa (np.proszek), spróbuj pić wapno, nie powinno zaszkodzić dziecku a moze Tobie ulzy, choć ja bym lekarzom nie popuściła no przecież jestes w szpitalu.......
napisał/a: piotrosiama 2011-04-05 16:39
Pościel masz własną czy szpitalnianą ?
napisał/a: bastka79 2011-04-05 16:50
pościel szpitalna , bet dziecięcy szpitalny
napisał/a: piotrosiama 2011-04-05 17:15
Wiesz nie wiadomo w czym ta pościel była prana i stąd możliwa taka reakcja. To oczywiście tylko przypuszczenie.
napisał/a: bastka79 2013-03-13 23:16
okazało się, że problem spowodowała oksytocyna ( podana podczas cesarki ) .