swędząca skóra na piersiach i czerwone plamy

napisał/a: Keri19 2012-04-09 22:26
Mam 20 lat.Od jakiegoś czasu( jakichś 2 tyg. może) swędzi mnie skóra na piesiach. Póki nie drapałam, nic nie było, ale jak zaczęłam to skóra na sutkach ma jakby po jednej większej,swędzącej, czerwonej i trochę łuszczącej się plamie. Piersi mam chyba trochę nabrzmiałe i takie uczucie jakby było w nich za dużo wody i były za ciężkie, przez co właśnie i sutki są większe i tak skóra jest naciągnięta, po drapaniu to aż naczynka widać, które po jakimś czasie znikają. Już kiedyś miałam coś podobnego, właśnie takie może 10 mm plamki jak opisałam , ale nie na sutkach, a na skórze brzucha i w okolicach piersi, które potem same zniknęły po kilku tygodniach. Nie byłam z tym u lekarza, bo uznałam, że to pewnie skutek upałów, pocenia itp. Strasznie się krępuję i nie chcę z tym iść do lekarza. Proszę mi pomóc :( I myślę, że nie jest to wina proszku do prania, bo nie zmieniłam go na inny. Okres mam zawsze 25 każdego miesiąca, więc nie wiem już o co chodzi, bo teoretycznie piersi nie powinny być nabrzmiałe. Wczoraj odważyłam się sama wziąć lek Tormentiol, bo mam taki w domu i coś tam o nim poczytałam, ale trochę się boję, ze sama sobie narobię szkód...